Chicago Blackhawks, hokej

Autor: archiwum se.pl

NHL Puchar Stanley'a. Chicago potrzebowało trzech dogrywek

2013-06-13 17:02

Nieprawdopodobny przebieg miał pierwszy mecz w finale Pucharu Stanley’a, w którym Chicago Blackhawks pokonali po trzech dogrywkach Boston Bruins 4:3. Mecz trwał 112 minut i 8 sekund i był piątym najdłuższym w historii finałów NHL.

Zwycięskiego gola strzelił w 13. minucie trzeciej dogrywki Andrew Shaw, ale bohaterem „Czarnych Jastrzębi” został bramkarz Corey Crawford, który obronił 51 strzałów. – To najdłuższy mecz w jakim grałem – mówi Crawford. – Biorąc pod uwagę, że to finał, zwycięstwo dało  mi wiele radości.