Nie żyje legendarny argentyński piłkarz. Diego Maradona: To był wspaniały człowiek

2020-07-18 20:36 MC
Znicz, płomień
Autor: Dreamstime

Argentyński futbol pogrążył się w żałobie. W Buenos Aires zmarł były piłkarz i trener Silvio Marzolini. Pracował między innymi z Diego Maradoną. "To był wspaniały człowiek" - napisał w mediach społecznościowych jeden z najlepszych zawodników w historii.

Silvio Marzolini zmarł w wieku 79 lat w Buenos Aires. Jeszcze za życia doczekał się pomnika, który znajduje się w hallu stadionu Boca Juniors - La Bombonera. "To był wspaniały człowiek, mistrz jako piłkarz i jako trener. Bardzo dziękuję Silvio, spoczywaj w pokoju" - napisał Diego Maradona, żegnając swojego byłego trenera.

Zlatan Ibrahimović ZAORAŁ własną drużynę. Zrobił to z gracją! [WIDEO]

Marzolini był uznawany za jednego z najlepszych lewych obrońców w dziejach argentyńskiego futbolu. Grał w Ferro Carril Oeste i Boca Juniors. W tym drugim klubie spędził dwanaście lat, zdobywając pięć tytułów mistrzowskich. W reprezentacji Argentyny w latach 1960-1969 rozegrał 28 meczów i strzelił jednego gola. W 1981 roku jako trener Boca Juniors, mając w składzie m.in. Maradonę, Hugo Gattiego, Oscara Ruggeriego i Miguela Brindisiego, wywalczył mistrzowski tytuł.

Super Sport 16 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze