NIE ŻYJE utytułowany polski pływak. Był MULTIMEDALISTĄ igrzysk

2020-08-10 15:35
Znicz, płomień
Autor: Dreamstime

W wieku 63 lat zmarł Mirosław Owczarek. Mężczyzna mierzył się z długą chorobą, a w trakcie swojego życia zapisał się na kartach historii igrzysk paraolimpijskich. Wziął w nich udział aż pięciokrotnie, a świetna forma pozwoliła mu dostąpić zaszczytu stanięcia na podium osiemnaście razy.

Kariera paraolimpijska Owczarka obejmuje lata 1976-1992. Podium udało mu się wywalczyć już przy debiutanckim starcie w Toronto. Mężczyzna jednak nie zadowlił się pierwszymi sukcesami i ciężko pracował, aby osiągać kolejne. Mocne treningi otwarły mu drogę do kolejnych medali i stałego miejsca w historii polskiego sportu. Paraolimpijczyk pływał we wszystkich stylach i startował na niemal każdym dystansie.

Legendarny koszykarz ŚMIERTELNIE chory. Nikłe szanse na ratunek

- Był doskonałym grzbiecistą. Miał wspaniale wyniki. Dzięki niemu nauczyłem się rywalizacji. Był moim motorem napędowym, chciałam mu dorównać. Czasem udawało mi się być lepszym od niego. Ja byłem drugi, on pierwszy, albo odwrotnie. Obaj dobrze się razem bawiliśmy i dobrze spełniliśmy swoje obowiązki. Do samego końca nie opuściło go poczucie humoru. Brak słów, że odszedł. To dla mnie ogromny cios - wyznaje w rozmowie z "TVP Sport" Arkadiusz Pawłowski, zdobywca 20 medali w pływaniu podczas igrzysk paraolimpijskich i najlepszy zawodnik w historii.

Mirosław Owczarek poprzez swoje osiągnięcia na stałe wpisał się do historii polskiego sportu. Pamięć o nim z pewnością będzie trwała wiecznie.

77. Tour de Pologne na Żywiecczyźnie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.