SKOKI dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj 20.11 niedziela Skoki narciarskie dzisiaj O której dzisiaj skoki w niedzielę

i

Autor: Artur Hojny SKOKI dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj 20.11 niedziela Skoki narciarskie dzisiaj O której dzisiaj skoki w niedzielę

O której godzinie skoki narciarskie PŚ Ruka O której skoki w Ruce

2022-11-20 8:13

O KTÓREJ GODZINIE skoki narciarskie w Ruce. Jeszcze nigdy polski skoczek nie zwyciężył w Pucharze Świata w Ruce w Finlandii. Może teraz będzie ten pierwszy raz? Może utrzyma się znakomita forma Dawida Kubackiego, który nie przegrywa od końca lipca? Skocznia Rukatunturi (K120) położona jest na wysokości koła podbiegunowego, 30 km od miasta Kuusamo. Jak zaprezentują się na niej Polacy? O której skoki w Ruce?

Fani skoków narciarskich czekają już niecierpliwie na kolejne konkursy PŚ. W dwóch pierwszy zwyciężył Dawid Kubacki, a to zapowiada ogromne emocje. Polski Związek Narciarski ogłosił skład reprezentacji Polski w skokach narciarskich na najbliższe konkursy PŚ w Ruce. O kolejne punkty powalczą prowadzący w klasyfikacji generalnej Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Jakub Wolny i Aleksander Zniszczoł oraz Tomasz Pilch.

O KTÓREJ GODZINIE Skoki narciarskie w Ruce GODZINA

Przed nami konkursy PŚ w Ruce. O tej porze roku dzień trwa tam cztery godziny. Skocznię odwiedza stale święty Mikołaj, ale często czuć diabelskie podszepty. Nawiewa bowiem wiatr, mocny i przewrotny, który zmusza do przenoszenia zawodów na inny dzień, do ich skracania albo wręcz odwoływania (jak w 2015 r.). Niestety, powoduje też dramatyczne upadki, jak Austriaków Thomasa Morgensterna i Andreasa Koflera w listopadzie 2003 r. – Ta skocznia potrafi być zdradliwa. Ale zdarzało się tutaj poskakać bez przeszkadzającego wiatru – mówił Dawid Kubacki przed kamerą TVP. – Wtedy skacze się bardzo przyjemnie. To normalna skocznia.

SKOKI w Ruce O KTÓREJ GODZINIE SKOKI w Ruce

Na Rukatunturi Puchar Świata zadebiutował w 1996 r., a od 2002 r. odbywa się tam regularnie. Królem skoczni jest Szwajcar Simon Ammann (sześć razy na podium, w tym trzy zwycięstwa). Spośród Polaków najlepszy dorobek ma Adam Małysz, trzykrotnie drugi (2002 i 2003). Dwukrotnie na podium znaleźli się Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Dwukrotnie zdarzyło się, że nasi reprezentanci duetem wskoczyli „na pudło”: Stoch i Żyła w 2018 r. oraz Żyła i Kubacki w 2020. Ale zwycięstwa ciągle brak...

Skoki narciarskie GODZINA PŚ Ruka O KTÓREJ skoki?

Dawid Kubacki w świetnym stylu triumfował w Wiśle, wygrywając dwa pierwsze konkursy Pucharu Świata w Wiśle. Najlepszy w obu treningach, obu kwalifikacjach i w czterech seriach konkursów. Nie było na niego mocnych i prowadzi w klasyfikacji generalnej z dużą przewagą. Dwukrotnie w czołowej dziesiątce lądował Piotr Żyła. – Chyba nie da się lepiej zacząć sezonu – przyznał Dawid Kubacki. – Świetny wynik i fajne skoki – dodał zadowolony.

Wygląda na to, że Austriak Thomas Thurnbichler, nowy trener polskiej kadry, przywrócił moc naszym skoczkom. Czy tak samo będzie w kolejnym konkursie. Przed nami PŚ w Ruce. Thurnbichler zabiera tam następujący skład: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Tomasz Pilch i Aleksander Zniszczoł. - Co do czwórki zawodników nie było żadnych wątpliwości. Dawid jest liderem klasyfikacji Pucharu Świata, Piotrek w Wiśle zajął dwukrotnie miejsca w pierwszej dziesiątce, Kamil także w sobotnim konkursie był w top 10. Paweł Wąsek punktował dwukrotnie, więc tu sprawa także jest oczywista - argumentował trener Thomas Thurnbichler w środowym komunikacie Polskiego Związku Narciarskiego.

Piotr Żyła wziął cichy ŚLUB?! ZDJĘCIA jego dziewczyny w SUKNI ŚLUBNEJ pojawiły się w Internecie!

O KTÓREJ SKOKI w Ruce

Tym razem nie poskaczą dwaj młodzi skoczkowie - Kacper Juroszek i Jan Habdas. - Skocznia w Ruce jest dużym obiektem, czasem panują tam wyjątkowo trudne warunki do skakania. Dlatego młodzi zawodnicy pierwsze starty na śniegu zaliczą w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Jeśli będą w wystarczająco dobrej dyspozycji, na pewno dostaną swoje szanse w zawodach Pucharu Świata - uzasadnia swój wybór Thomas Thurnbichler.

Ewa Bilan-Stoch w BIELIŹNIE pokazuje SEKSOWNE NOGI! Nieznane ZDJĘCIA żony Kamila Stocha!

SKOKI NARCIARSKIE O KTÓREJ SKOKI w Ruce

Kibice skoków narciarskich muszą uzbroić się w cierpliwość. Najbliższe konkursy PŚ zaplanowano na 25-27 listopada. W Ruce odbędą się dwa konkursy indywidualne, które ze względu na piłkarski mundial zostaną przeprowadzone o godzinie 9 rano polskiego czasu.

Program PŚ w Ruce (HS142):

Piątek, 25.11.2022

  • 12:00 - Odprawa techniczna
  • 14:15 - Oficjalny trening
  • 16:45 - Kwalifikacje

Sobota, 26.11.2022

  • 7:45 - Seria próbna
  • 9:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 27.11.2022

  • 7:30 - Kwalifikacje
  • 9:00 - Pierwsza seria konkursowa

Jakie są REALNE szanse Polski na mundialu?

Posłuchajcie, jak oceniają je Borek, Engel i Żewłakow!

Listen to "Oceniamy szanse Polaków na mundialu. Komentują Żewłakow, Engel, Borek. SuperSport+." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze