Ogromna tragedia w świecie futbolu. NIE ŻYJE kapitan wicemistrzów olimpijskich

2019-10-04 13:39 MD
Isaac Promise nie żyje
Autor: East News Isaac Promise nie żyje

Bardzo przykra wiadomości obiegła świat piłki nożnej. W wieku zaledwie 31 lat na zawał serca zmarł Issac Promise - kapitan olimpijskiej reprezentacji Nigerii z 2008 roku, która wywalczyła w Chinach srebrne medale.

Promise dał się poznać fanom futbolu w 2008 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Chinach. Był wówczas kapitanem zespołu Nigerii, który okazał się rewelacją turnieju i zaszedł aż do finału. A tam, na stadionie w Pekinie, musiał uznać wyższość Argentyny minimalną porażką 0:1. Jedynego gola zdobył wówczas Angel Di Maria, który wykorzystał podanie Lionela Messiego.

Promise występował w ataku - na obu skrzydłach oraz na szpicy. Swą ojczyznę opuścił już w wieku 17 lat i przeniósł się do Turcji, gdzie w różnych klubach przebywał aż do 2014 roku. Następnie trafił do Arabii Saudyjskiej, by ponownie wrócić nad Bosfor. Od 2018 roku grał w Stanach Zjednoczonych - jego ostatnim klubem był Bold FC i to właśnie ta ekipa poinformowała o śmierci nigeryjskiego piłkarza.

Co ciekawe, Promise w swojej karierze nie rozegrał ani jednego meczu w pierwszej reprezentacji Nigerii. Zanotował za to aż 271 występów w tureckiej Süper Lig.

Najnowsze