Oldboje w finale!

2012-05-25 19:38

Polonia NY over 40 – NY Hota Bavarians over 40 5:2 (1:1)

Mecze plyoff mają swoją specyfikę – drużyna przegrana kończy sezon, a wygrana gra dalej.

Mecz z większą ochotą i animuszem rozpoczynają goście. Poloniści szybko studzą jednak ich zapał i po kontrze Marka Rakowskiego oraz dokładnym dograniu piłki do Weslea Drelicha ten ostatni zdobywa prowadzenie.

Strata bramki nie załamuje jednak gości, którzy coraz częściej przedostają się na pole karne bramki strzeżonej przez Tadeusza Sarzyńskiego. Na efekt nie trzeba długo czekać: brak powrotu linii pomocy z lewej strony doprowadza do wyrównania stanu meczu.

Po wskazówkach trenera Barnaka w przerwie, na drugą połowę drużyna Polonii wyszła odmieniona.

Na prowadzenie wyprowadza gospodarzy Gregory Bajek strzałem z 20 metrów. Następnymi strzelcami są: Wesley Drelich i Henryk Chwałka, który to popisał się pięknym strzałem z lewej nogi w okienko bramki gości.

Drużyna Hoty nie poddaje się i zdobywa drugą bramkę po błędzie obrony, to jednak wszystko, na co było ich stać tego dnia. Dzieło wieńczy Gregory Bajek, ustalając wynik na 5:2 dla Polonii.

– Druga połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra. W pełni zasłużyliśmy na zwycięstwo i awans do finału playoff – komentuje trener, a zarazem były zawodnik Stali Mielec Mariusz Barnak.

Skład: Tadeusz Sarzyński – Wojtek Nowak, Mariusz Barnak, Dariusz Zielonka, Dariusz Sęk – Jarek Mieleszko, Gregory Bajek, Krzysztof Głowala, Krzysztof Słoma – Marek Rakowski, Wesley Drelich. Wchodzili: Michał Siwiec, Darek Stefanowski, Henryk Chwałka, Peter Kolaczko