Pandemia koronawirusa na Białorusi. Szesnaście osób zakażonych w klubie Dinamo Brześć!

2020-07-06 19:11 Marcin Szczepański
Piłka, piłka nożna
Autor: East News

Gdy wszystkie ligi w Europie stanęły w związku z pandemią koronawirusa, to na Białorusi cały czas toczyły się rozgrywki. Mówiono, że nie ma zagrożenia, że nic złego się nie dzieje. Teraz Białoruś walczy z podstępną zarazą, która nie ominęły także piłkarzy tamtejszej ekstraklasy. Najwięcej przypadków wykryto właśnie w Dinamo Brześć, aktualnym mistrzu kraju.

Jak podał białoruski portal "Tribuna" w Dinamo Brześć szesnaście osób jest zakażonych: jedenastu piłkarzy i pięć z personelu. W tym gronie są m.in Ukraińcy: obrońca Jewgienij Czaczeridi, pomocnik Oleksandr Nojok i napastnik Artem Milewskij, a także białoruski pomocnik Siergiej Kriwiec, który występował w Ekstraklasie. Był u nas graczem takich klubów jak Lech Poznań, Wisła Płock, Arka Gdynia. Trzech graczy trafiło do szpitala. To wspomniany Nojok oraz Białorusini - bramkarz Sergiej Ignatowicz i pomocnik Roman Juzepczuk.

Cracovia wyrzuci lidera ligi z Pucharu Polski? Legia nie chce się utopić w Kałuży

W lidze białoruskiej rozegrano 16. kolejek. 3 lipca Dinamo Brześć rywalizowało na wyjeździe z Smolewiczj-STI uzyskując remis 3:3. Władze klubu chciały przełożyć to spotkanie, ale nie dostały zgody od federacji. 10 lipca Dinamo ma zaplanowany mecz ze Słuckiem. Jeśli do niego dojdzie, to zagrają w nim rezerwy. Na czele ligi jet BATE Borysów, a Dinamo zajmuje piąte miejsce ze stratą czterech punktów do lidera.

Damian Szymański już się spłaca. Premierowy gol Polaka dla AEK-u Ateny [WIDEO]

Najnowsze