Pele

i

Autor: AP PHOTO/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO, FILE Pele

U schyłku życia króla futbolu

Pelé jednoczy piłkarski świat i swą rodzinę. Poruszające słowa i gesty jego najbliższych

2022-12-29 10:50

Król futbolu, Edson Arantes do Nascimento, znany na całym globie jako Pelé, w szpitalu im. Alberta Einsteina w Sao Paulo wciąż toczy swój najważniejszy w życiu bój. Od czasu jego hospitalizacji – równo miesiąc temu, 29 listopada – z powodu infekcji dróg oddechowych, jego ogólny stan bardzo się pogorszył.

Pelé od dłuższego czasu zmagał się z nowotworem, w ubiegłym roku przeszedł operację usunięcia guza okrężnicy. Choroba jednak nie dała za wygraną; już po przyjęciu do szpitala lekarze poinformowali również o niewydolności nerek i serca u 82-letniego pacjenta.

Pelé jednoczy piłkarski świat i swą rodzinę.

Stan piłkarza wszech czasów jest na tyle poważny, że jego najbliżsi już od kilku dni czuwają przy jego łóżku, dzieląc się od czasu do czasu z futbolowym światem – modlącym się za swego króla... - refleksjami. Pelé był trzykrotnie żonaty, a dzieci i wnuki z różnych związków (również nieformalnych) niekoniecznie pozostawały dotąd w dobrych kontaktach. Teraz jednak, jak wynika z owych wpisów, zjednoczyły się w obliczu nieuchronnie nadchodzącego pożegnania ojca i dziadka.

Poruszające słowa i gesty najbliższych Pelégo

„Popełnianie błędów i naprawianie ich jest częścią naszego życia. Nie wszystko jest cudowne, każda rodzina ma wzloty i upadki. Nasza nie jest inna, ale czasami jedność i miłość są ważniejsze niż wszystko inne!” - napisali wspólnie w mediach społecznościowych Octavio i Gabriel. Obaj są wnukami najlepszego piłkarza w historii, choć ich matka, Sandra Regina Machado Arantes do Nascimento Felinto, stoczyła wieloletnią batalię sądową o uznanie ojcostwa Pelégo.

„To moment, o którym mama marzyła najbardziej” - dodali obaj bracia, których pozostała część rodziny przyjęła serdecznie. „Dziękujemy całej rodzinie, która jest z nami niezwykle otwarta i kochająca!!! Modlimy się o poprawę [stanu zdrowia] naszego dziadka” - czytamy ich przekaz. „Ta sytuacja uczy nas, że musimy odnajdywać się i trzymać się blisko” - zaznaczyły z kolei córki piłkarza, Kely Nascimento i Flavia Arantes, podpisując tymi słowami wspólne zdjęcie z braćmi Felinto.

Sonda
Czy Pele jest najlepszym piłkarzem w historii?
Najnowsze