Piękne sportsmenki NAGO! Charytatywny Kalendarz Sportowy 2015 [ZDJĘCIA +18]

2015-02-09 13:13 KZ

To pierwszy w Polsce kalendarz sportowy z sylwetkami nagich sportowców. Cel jest charytatywny! Zobaczcie jak wyglądają w połączeniu sport i piękno odsłoniętych kobiecych ciał.

Zdjęcia opublikowane za zgodą Dominiki Cudy (fotografa i autorki projektu) - obowiązuje absolutny zakaz ich kopiowania i rozpowszechniania bez zgody autora.

Autorką projektu jest Dominika Cuda, fotograf sportowy. Połączyła swoje dwie pasje - fotografię oraz sport i chce pomagać innym. Dokładnie uzdolnionej sportowo młodzieży. Sprzedaż kalendarza pozwoli na zakup obuwia, odzieży i sprzętu dla młodych sportowców do 18 roku życia. Sama była zawodniczką biathlonu i zetknęła się z problemem dofinansowań. Dlatego postanowiła to zmienić. Cały 2014 rok poświęciła na sfotografowanie 12 różnych dyscyplin sportowych. Większość dziewczyn, nigdy wcześniej nie miała do czynienia z sesją zdjęciową.

Na początku trudno było namówić pierwsze dziewczyny do rozebrania się przed obiektywem. Jednak z czasem, gdy projekt zyskał na popularności, stawało się to coraz łatwiejsze. Sama autorka projektu, Dominika, aby wesprzeć dziewczyny, które fotografowała, postanowiła stanąć przed obiektywem, i tak 12 ostatni miesiąc przedstawia sesję biathlonową.

Dominika nie skupia się wyłącznie na nagości. Przedstawia sylwetki sportowców, aby oddać im szacunek w związku z pracą, jaką wkładają w rozwój sprawności i nienaganny wygląd. Znajdują się w nim zarówno profesjonalni sportowcy, jak i pasjonatki sportu, które cały dzień pracują, wychowują dzieci, a sport jest ich odskącznią i ważnym elementem w życiu.

W kalendarzu biorą udział same kobiety i jak przyznaje autorka, nie oszukując, wie że taka forma lepiej się sprzeda. Mało który mężczyzna chciałby mieć w swoim prywatnym terminarzu nagie sylwetki innych mężczyzn. Wybrana forma jest uniwersalna.

Oprócz samych zdjęć, kalendarz to coś więcej. Jest to pierwszy taki projekt skierowany do sportowców. Znajdziemy w nim mnóstwo tabel z celami na najbliższy tydzień, podsumowania miesięcy, jak i miejsca na wpisywanie treningów czy tzw. "cheat meal", czyli posiłków oszukańczych. Znajdują się w nim również cytaty motywacyjne. Każda osoba uprawiająca sport, czy to profesjonalnie, czy zawodowo znajdzie w kalendarzu coś dla siebie.

Premiera kalendarza odbyła się 17 stycznia 2015 w FORUM Przestrzenie, przy ul. Konopnickiej 28, w Krakowie.

Funkcjonuje już strona internetowa funduszu – www.oneyarfund.org. Oprócz samych kalendarzy można zakupić powiększone fotografie czy inne produkty związane z projektem. Wszystkie informacje dostępne są na fanpagu Dominiki czy stronie internetowej funduszu.

Strona internetowa: www.oneyearfund.org
Strona internetowa autorki projekt: www.sesjesportowe.pl
Fanpage: http://www.facebook.com/dominikacudaphtotogaphy

Dominika Cuda
autorka projektu
www.sesjesportowe.pl
dominika@oneyearfund.org
tel. 792 881 118

Najnowsze