Pele

i

Autor: AP PHOTO/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO, FILE Pele

Odchodzi największy piłkarz w historii

Piłkarski świat wstrzymał oddech. Nowe wieści o Pelem, futbolowy król w otoczeniu najbliższych

2022-12-26 19:50

Od 29 listopada Pele – czyli Edson Arantes do Nascimento – w szpitalu toczy nierówną walkę z nowotworem o każdy kolejny dzień, a ostatnio – o każdą kolejną godzinę. 82-letni król futbolu, zmagający się od dłuższego czasu z rakiem jelita grubego, został hospitalizowany z powodu infekcji dróg oddechowych. Choroba ogarnia jednak kolejne organy...

Doniesienia najbliższych, od kilkudziesięciu godzin towarzyszących już na stałe Pelemu przy jego szpitalnym łóżku, chłonie cały piłkarski świat. Parę dni temu lekarze poinformowali o niewydolności nerek i serca. „Trwamy w walce i w wierze. Jeszcze jedna noc razem” - napisała w imieniu najbliższych legendarnego piłkarza jego córka, Kely Nascimento.

Kolejna informacja o stanie zdrowia najwybitniejszego gracza w historii futbolu pojawiły się w poniedziałkowy wieczór. Armando Villota Esparza, szef organizacji praw człowieka AGORA Club, opublikował na Twitterze krótkie wideo z pokoju, w którym członkowie rodziny towarzyszą Pelemu przy szpitalnym łóżku. Autor wpisu nie pozostawił wątpliwości co do stanu zdrowia trzykrotnego mistrza świata – jedynego zawodnika w historii, który pochwalić się może takim osiągnięciem.

„Wkrótce nas opuści, jego rodzina opublikowała kilka zdjęć z jego pożegnania, wie, że jego odejście jest bliskie. Edson Arantes do Nascimento to prawdziwa legenda, król futbolu na wieki wieków. Jego życie dobiega końca, ale jego dziedzictwo będzie wieczne” - tak brzmi dramatyczny wpis Esparzy.

Sonda
Czy Pele to najlepszy piłkarz w historii?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze