Piłkarz strzelił dwa samobóje, aby… zapobiec ustawieniu meczu. Kuriozalne sceny w Ghanie! [WIDEO]

2021-07-20 19:39
Piłka, piłka nożna
Autor: East News

Piłka nożna to wspaniała dyscyplina sportu, ale i ona – podobnie jak wszystkie inne – ma także swoją ciemną stronę. Bez wątpienia można do niej zaliczyć ustawianie spotkań. W Polsce kilkanaście lat temu mieliśmy chociażby do czynienia z tzw. „aferą Fryzjera”. Niestety, wciąż są na świecie kraje, w których biznes korupcyjny kwitnie. Sposoby walki z tą plagą są bardzo różne. Wszystkie dotychczasowe próby przebił niejaki Hashmin Musah, który w jednym z meczów ligi ghańskiej postanowił strzelić dwie bramki samobójcze, aby zepsuć zakład rywalom!

Sezon 2020/2021 w Ghanie dobiegł końca. Niestety, wszystko odbyło się w atmosferze skandalu. Wszystko za sprawą spotkania drużyny Inter Allies, która dużo wcześniej straciła matematyczne szanse na utrzymanie w elicie. Piłkarze tego zespołu w ostatniej serii gier ulegli Ashanti Gold aż 0:7. Nie rozmiary tej porażki były jednak przedmiotem dyskusji. Wszystko za sprawą Hashmina Musaha, który pojawił się na murawie w przerwie, a w końcówce spotkania – przy wyniku 0:5 – „popisał się” dwoma absurdalnymi golami samobójczymi. Jak potem tłumaczył, chciał w ten sposób zapobiec ustawieniu meczu przez rywali!

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia

Musah pojawił się na murawie w przerwie, przy wyniku 0:3. Z nim w składzie drużyna straciła dwa kolejne gole, ale gwóźdź programu miał dopiero nadejść. W końcówce spotkania środkowy obrońca z pełną premedytacją strzelił dwie bramki samobójcze, po czym opuścił murawę. O przyczynach swojego zachowania opowiedział o przyczynach swojego kuriozalnego zachowania. - Usłyszałem w hotelu przed meczem, że spotkanie skończy się ustawionym wynikiem 5:1. Postanowiłem dla dobra piłki zepsuć ten plan i strzelić jeszcze dwa gole. Nie toleruję zakładów i ustawek. Po spotkaniu otrzymałem gratulacje od kolegów i trenera. Wcześniej obiecałem szkoleniowcowi, że jeśli pozwoli mi wejść z ławki, to popsuję zakład i tak też zrobiłem – wyjawił.

Na oskarżenia 24-latka błyskawicznie zareagowali przedstawiciele Ashanti Gold, którzy zdążyli już wydać w tej sprawie oświadczenie. „Ashanti Gold przystąpiło i rywalizowało w meczu zgodnie z duchem gry. Nasi gracze strzelili pięć wspaniałych bramek dzięki ciężkiej pracy i zespołowemu wysiłkowi odpowiednio w 15., 26., 42., 49. i 77. minucie. Nie mamy pojęcia, dlaczego zawodnik rywali strzelił dwa gole samobójcze po tym, jak wyszliśmy na pięciobramkowe prowadzenie. W trakcie spotkania pokazaliśmy, że byliśmy zdeterminowani, aby grać najlepiej, jak potrafimy, a nie pod wcześniej ustalony wynik, który jest rozpowszechniany. Dlatego też stanowczo odcinamy się od jakichkolwiek oskarżeń i pragniemy nakłonić wszystkie osoby i organizacje do zaprzestania tego, ponieważ nie zawahamy się podjąć kroków prawnych przeciwko takim stronom” – napisano w komunikacie.

Zaskakujący kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski! Paulo Sousa będzie drżał o posadę?

W najbliższych dniach Ghańska Federacja Piłkarska przeprowadzi śledztwo mające odpowiedzieć na pytanie, czy zarzuty pod adresem Ashanti Gold miały cokolwiek wspólnego z prawdą. Co ciekawe, dziennikarze portalu „GhanaWeb” dotarli do informacji, wg których wysoko postawiona osoba w jednym z tych klubów była już wielokrotnie posądzana o wpływanie na końcowe rezultaty spotkań. Ponadto w punktach bukmacherskich odnotowano znaczącą liczbę obstawianych zakładów na wcześniej podany przez Musaha wynik.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE