Piłkarz ZBŁAŹNIŁ się przy rzucie karnym. Oto najgorzej wykonana jedenastka w historii? [WIDEO]

2020-02-14 12:38 DaO
Rolando Blackburn
Autor: Twitter/FoxSports Rolando Blackburn

Wydawać by się mogło, że rzut karny to najłatwiejszy element gry w piłce nożnej. Nie raz przekonaliśmy się jednak o tym, że nerwy, presja trybun i stawka spotkania potrafią sparaliżować nawet najlepszych piłkarzy na świecie. Bywają jednak też takie sytuacje, że zawodnicy starają się przedobrzyć i w efekcie wychodzą im fatalne zagrania. Tak też było w przypadku Rolando Blackburna.

W Ameryce Południowej najważniejszymi rozgrywkami klubowymi jest Copa Libertadores. To odpowiednik europejskiej Ligi Mistrzów. W II rundzie doszło do rywalizacji zespołu z Boliwii, Club The Strongest z argentyńskim Atletico Tucuman. Pierwsza rywalizacja zakończyła się zwycięstwem drużyny z Boliwii 2:0. Atletico w rewanżu odrobiło jednak całość strat.

Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, a następnie rzuty karne. Seria jedenastek ułożyła się tak, że Club The Strongest był o jedno trafienie od kolejnej rundy rozgrywek. Do piłki podszedł Rolando Blackburn. Panamczyk musiał radzić sobie z wielką odpowiedzialnością, ale mimo dużej stawki postanowił "pokombinować" z wykonaniem karnego.

Blackburn tuż przed strzałem... podskoczył. Kierunek, w którym uderzył piłkarz wyczuł bramkarz Atletico i zdołał obronić strzał. Argentyński klub ostatecznie przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę i mógł cieszyć się z awansu, a wideo z rzutem karnym w wykonaniu Blackburna obiegło cały świat.

Najnowsze