Piłkarze w lidze wystąpią z tęczowymi opaskami. Wielkie wsparcie dla środowisk LGBT

2021-10-14 10:35
Opaska
Autor: KNVB Media

Kwestia wsparcia dla mniejszości seksualnych w świecie piłki nożnej pozostaje niezmiennie obecna. Teraz możemy przekonać się o kolejnym przykładzie takiego stanu rzeczy. Już w najbliższych dniach kapitanowie w jednej z najlepszych lig w Europie wybiegną na boisko w tęczowych opaskach z napisem "One Love".

Od czasu do czasu w świecie piłki nożnej robi się nieco głośniej o kwestii wsparcia dla mniejszości seksualnych. Wielki rumor wywołała sytuacja z mistrzostw Europy, kiedy zakazano podświetlenia monachijskiej Allianz Arena na kolory tęczy, co odebrano jako próbę niedozwolonego przez UEFA gestu. Federacja musiała jednak cofnąć się w swoim postępowaniu i wkrótce poszła na ustępstwa okazując wsparcie mniejszościom seksulanym.

Zobacz też: Niemcy bezlitośnie przejechali się po reprezentancie Polski. Padły bolesne słowa, nie mieli litości

W najbliższy weekend kolejny przykład takiego wsparcia będzie płynął z Holandii. Tamtejszy związek piłkarski, KNVB, zaordynował, że kapitanowie oraz kapitanki wszystkich męskich i żeńskich zespołów kilku najwyższych klas rozgrywkowych wyprowadzą drużyny na murawę w tęczowych opaskach kapitańskich z napisem "One Love". Niektóre zespoły zdecydowały, że przywdzieją na tę okazję specjalne trykoty, nawiązujące właśnie do wspierania mniejszości seksualnych.

Sonda
Czy "Lewy" powinien wystąpić z tęczową opaską?

"W najbliższy weekend pokażemy, że wszyscy są u nas mile widziani. To przekaz wciąż aktualny" - napisano w oficjalnym komunikacie wystosowanym przez KNVB.

Taka decyzja Holenderów oczywiście wzbudziła liczne dyskusje, także wśród zagranicznych kibiców. Nie wiadomo jednak nic o tym, żeby jakikolwiek zespół bądź kapitan odstąpił od wzięcia udziału w tej akcji.

SKANDAL! Polscy piłkarze OBRZUCENI BUTELKAMI przez albańskich kibiców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze