Opaska

i

Autor: KNVB Media

Piłkarze w lidze wystąpią z tęczowymi opaskami. Wielkie wsparcie dla środowisk LGBT

2021-10-14 10:35

Kwestia wsparcia dla mniejszości seksualnych w świecie piłki nożnej pozostaje niezmiennie obecna. Teraz możemy przekonać się o kolejnym przykładzie takiego stanu rzeczy. Już w najbliższych dniach kapitanowie w jednej z najlepszych lig w Europie wybiegną na boisko w tęczowych opaskach z napisem "One Love".

Od czasu do czasu w świecie piłki nożnej robi się nieco głośniej o kwestii wsparcia dla mniejszości seksualnych. Wielki rumor wywołała sytuacja z mistrzostw Europy, kiedy zakazano podświetlenia monachijskiej Allianz Arena na kolory tęczy, co odebrano jako próbę niedozwolonego przez UEFA gestu. Federacja musiała jednak cofnąć się w swoim postępowaniu i wkrótce poszła na ustępstwa okazując wsparcie mniejszościom seksulanym.

Zobacz też: Niemcy bezlitośnie przejechali się po reprezentancie Polski. Padły bolesne słowa, nie mieli litości

W najbliższy weekend kolejny przykład takiego wsparcia będzie płynął z Holandii. Tamtejszy związek piłkarski, KNVB, zaordynował, że kapitanowie oraz kapitanki wszystkich męskich i żeńskich zespołów kilku najwyższych klas rozgrywkowych wyprowadzą drużyny na murawę w tęczowych opaskach kapitańskich z napisem "One Love". Niektóre zespoły zdecydowały, że przywdzieją na tę okazję specjalne trykoty, nawiązujące właśnie do wspierania mniejszości seksualnych.

Sonda
Czy "Lewy" powinien wystąpić z tęczową opaską?

"W najbliższy weekend pokażemy, że wszyscy są u nas mile widziani. To przekaz wciąż aktualny" - napisano w oficjalnym komunikacie wystosowanym przez KNVB.

Taka decyzja Holenderów oczywiście wzbudziła liczne dyskusje, także wśród zagranicznych kibiców. Nie wiadomo jednak nic o tym, żeby jakikolwiek zespół bądź kapitan odstąpił od wzięcia udziału w tej akcji.

SKANDAL! Polscy piłkarze OBRZUCENI BUTELKAMI przez albańskich kibiców
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze