PRZEKRĘT na ponad PIĘĆ MILIONÓW w klubie sportowym?! CBA w akcji, są zatrzymani!

2020-09-25 9:20 MD
pieniądze
Autor: pixabay

Świat sportu niestety nie jest wolny od przekrętów finansów oraz wszelkich nieprzyjemności związanych z podobnymi doniesieniami. Centralne Biuro Antykorupcyjne na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformowało o zatrzymaniu kilku osób w związku z funkcjonowaniem jednego z katowickich klubów sportowych. Chodzi o przekręt finansowy na ponad 5 milionów złotych!

Na oficjalnej stronie CBA czytamy:

"Sześciu zatrzymanych w związku z funkcjonowaniem jednego z klubów sportowych z Katowic. W sprawie doszło do narażenia na uszczuplenie podatku VAT na łączną kwotę ponad 5 milionów złotych.Funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach zatrzymali 6 osób – przedsiębiorcę oraz przedstawicieli podmiotów z terenu województwa śląskiego.

Ze zgromadzonego materiału wynika, że od stycznia 2012 roku do lipca 2019 roku osoby te przyjęły co najmniej 365 nierzetelnych faktur VAT. Ich łączna kwota to blisko 29 milionów złotych. Faktury te nie dokumentowały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych, a dotyczyły fikcyjnej sprzedaży między innymi usług reklamowych i zostały wykorzystane do bezpodstawnego obniżenia podatku VAT. W sprawie doszło do narażenia na uszczuplenie podatku VAT na łączną kwotę ponad 5 milionów złotych. Opisana działalność przestępcza jest związana z funkcjonowaniem jednego z klubów sportowych z Katowic".

Niemcy SUROWI dla Lewandowskiego. Znaleźli JEDEN POWÓD, aby mu dopiec

I dalej:

"Funkcjonariusze CBA przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanych w celu ujawnienia rzeczy mogących stanowić dowód w sprawie, a także w celu ustalenia i zabezpieczenia składników majątkowych mogących podlegać zajęciu na poczet przyszłych kar i grzywien.

Po zakończeniu czynności zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Katowicach i tam usłyszeli zarzuty związane z przyjmowaniem nierzetelnych faktur VAT, wprowadzaniem ich do obrotu gospodarczego oraz praniem brudnych pieniędzy. Wobec pięciu osób prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze.

Do tej pory w toku śledztwa zarzuty zostały przedstawione jednej osobie.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA"

Cała sprawa z pewnością będzie teraz mocno pod lupą śledczych, którzy w możliwie najkrotszym czasie postarają się dojść do jak największej liczby wniosków.

Profesor Włodzimierz Gut: Mamy trzecią falę koronawirusa [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze