Dawid Kownacki, Krzysztof Sobieraj, Arka Gdynia - Lech Poznań

Autor: CYFRA SPORT

Puchar Polski dla Arki Gdynia. Skrót finału Lech Poznań - Arka [WIDEO]

2017-05-03 10:20

Niespodzianka na PGE Narodowym! Faworyzowany Lech Poznań przegrał po dogrywce w finale Pucharu Polski i po raz kolejny musiał obejść się smakiem w tych rozgrywkach. Pomimo przewagi „Kolejorza”, to gdynianie zdobyli o jedną bramkę więcej i po 38 latach przerwy znów zdobyli upragnione trofeum. Oto skrót wtorkowego finału.

Poziom sportowy tego spotkania był zdecydowanie niższy od poziomu organizacji całego wydarzenia. Blisko 44 tysiące widzów na PGE Narodowym mogło czuć rozczarowanie, bo długimi fragmentami mecz nudził. To Lech Poznań był stroną dominującą, stworzył wiele okazji do zdobycia gola, ale żadnej z nich nie zamienił na bramkę. To przez nieskuteczność piłkarzy z Wielkopolski do rozstrzygnięcia losów meczu potrzebna była dogrywka. W niej dwa zabójcze ciosy zadała Arka Gdynia. Najpierw trafił Rafał Siemaszko, a później Luka Zarandia i było 2:0. Lech próbował do końca odrobić straty i strzelił nawet gola kontaktowego, ale bramka Łukasza Trałki w 119. minucie to było za mało, by zdobyć Puchar Polski. Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu finałowego.