Boston Bruins

Autor: archiwum se.pl Boston Bruins

Puchar Stanley'a: Boston wyrównali stan rywalizacji z Chicago

2013-06-16 13:19

Hokeiści Chicago Blackhawks przegrali we własnej hali po dogrywce z Boston Bruins 1:2 w drugim meczu finału o Puchar Stanley'a. Tym samym niedźwiadki wyrównały stan rywalizacji na 1-1.

Rywalizacja w finale NHL jest nieswykle zacięta. W pierwszym meczu Blackhawks potrzebowali aż trzech dogrywek, aby rozstrzygnąć losy rywalizacji. W kolejnym meczu szczęście było po stronie przyjezdnych, którym końcowy triumf zapewniło trafienie Daniela Palliego.

- Chicago świetnie zagrało w pierwsej tercji i chcieliśmy to zmienić - mówi Pallie. - Gra fizyczna to nasza wizytówka i to przyniosło skutek. To dla nas wielki triumf. W kolejnych meczach musimy grać tak jak dzisiaj od drugiej tercji.

Kolejny mecz odbędzie się 17 czerwca w Bostonie. Puchar Stanley'a zdobędzie zespół, który jako pierwszy wygra cztery spotkania.