Rasistowski skandal w USA! Czarnoskóry gwiazdor aresztowany za pokojowe protesty

2020-07-16 11:24 MSo
Deshaun Watson i Kenny Stills
Autor: Instagram / Kenny Stills Deshaun Watson i Kenny Stills

Stany Zjednoczone przeżywają ostatnio kolejną, gigantyczną rewolucję. Po śmierci George'a Floyda w wyniku brutalnej interwencji policji doszło do serii wielkich protestów. O kolejnym rasistowskim skandalu pisze gwiazdor NFL, Kenny Stills. Ten został aresztowany podczas pokojowej demonstracji... Te były związane z zastrzeleniem czarnoskórej Breonny Taylor podczas interwencji.

Coraz częściej zawodnicy decydują się na wspieranie różnych protestów czy politycznych akcji. Kenny Stills, zawodnik najlepszej ligi futbolu amerykańskiego, który gra dla Houston Texans ostatnio krytykował swojego kolegę za poparcie Donalda Trumpa. Tym razem wylądował w areszcie po braniu udziału w pokojowych(!) protestach w sprawie zabicia przez policjantów Breonny Taylor.

Największa gwiazda żeńskiej koszykówki jest chora: Biorę 64 pigułki dziennie

Super Sport 13 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Kenny Stills i dziesiątki innych osób opuściły swoje domy w celu wyrażenia protestu przeciwko działaniom policji. Służby miały wejść do domu bez zezwolenia w celu dokonania przeszukania. Doszło do strzelaniny. Zawodnik Houston Texans był wśród niemal 90 osób zatrzymanych podczas demonstracji.

Jak informuje portal RT.com, Stills jest oskarżony o zastraszanie uczestnika procesu sądowego, nieodpowiednie zachowanie i kilka innych przestępstw czy wykroczeń. O całej sprawie dał znać także sam zawodnik. We wpisie na Instagramie dodał hasztagi "aresztować policjantów", "sprawiedliwość dla Breonny" i nazwę akcji "Black Lives Matter".

28-letni Kenny Stills trafił do NFL w 2013 roku. Został wybrany w drafcie przez New Orleans Saints. Później trafił do Miami Dolphins, a obecnie występuje w Houston Texans. Trafił tam w 2019 roku.

Najnowsze