Robert Karaś, FAME MMA

i

Autor: ZRZUT EKRANU / YouTube MMA BNB Robert Karaś, FAME MMA

Bolesne wspomnienia

Robert Karaś walczył z nadludzkim bólem. Miał "jaja całe we krwi", żaden mężczyzna nie chciałby tego przeżyć

2022-08-21 20:32

W ostatnich dniach Robert Karaś stał się jedną z gwiazd polskiego sportu. O jego zmaganiach w ramach 10-krotnego Ironmana mówiła cała Polska, która kibicowała herosowi. Niestety, lekarze wycofali go z trasy i niedoszły zawodnik FAME MMA musiał przełknąć gorzką pigułkę. W Szwajcarii walczył z ogromnym bólem, ale dla niego nie jest to nowość. Zdarzyło się, że "na trasie miał jaja całe we krwi", czego z pewnością nie chciałby przeżyć żaden mężczyzna.

Karaś postanowił pobić rekord świata na dystansie 10-krotnego Ironmana. W Szwajcarii chciał przejść do historii na dystansie, który dla zwykłego śmiertelnika wydaje się być nieosiągalny. 38 kilometrów do przepłynięcia, 1800 km do przejechania na rowerze i 422 km biegu. Tak morderczy dystans nie przestraszył partnera Agnieszki Włodarczyk, bowiem jego głównym założeniem było osiągnięcie kapitalnego rezultatu. 33-latek w świetnym stylu poradził sobie z pływaniem i na rowerze, ale już pod koniec drugiej części rywalizacji zmagał się z ogromnym bólem. Ponownie dał o sobie znać jeden z urazów, który doprowadził do zejścia z trasy na ok. 360 km przed metą w związku z zakazem od lekarzy. Początkowo fani martwili się o zdrowie Karasia, jednak sam sportowiec wyjaśnił trudną sytuację.

Życie Roberta Karasia było zagrożone! Obawy lekarzy zwyciężyły, start partnera Agnieszki Włodarczyk przerwany

Robert Karaś to prawdziwy Robocop! Polak walczy na dystansie 10-krotnego IronMana

Robert Karaś walczył z nadludzkim bólem. Miał "jaja całe we krwi"

Czuję się dobrze. Widziałem, że piszą o wyczerpaniu czy problemach z kręgosłupem. Miałem operację, to były urologiczne sprawy. Uaktywniło się to na rowerze i nie dało już rady biec. Czułem się znakomicie psychicznie, wykonywaliśmy wraz z teamem super robotę. Trzeba zrobić jeszcze jedną operację, żeby się zagoiło - poinformował Karaś w mediach społecznościowych po zejściu z trasy 10-krotnego Ironmana. Pechową operację przeszedł zaledwie 3 tyg przed ostatnim startem, jednak jego przejścia z kłopotami urologicznymi sięgają znacznie wcześniej.

Życie Roberta Karasia było zagrożone! Obawy lekarzy zwyciężyły, start partnera Agnieszki Włodarczyk przerwany

Robert Karaś od kilku lat jest w szczęśliwym związku z Agnieszką Włodarczyk:

Pamiętam, to był rowerowy etap. Warunki były paskudne, bo padał silny deszcz, a żwirek z asfaltu przedostawał się pod strój. I ścierał mi skórę. Całe jaja miałem we krwi, a jechałem na wąskim siodle przez 30 godzin. Kiedyś też biegałem przez 20 godzin ze złamaną ręką. To było trudne - mówił już kiedyś o najtrudniejszych momentach w karierze. Jego relacja z pewnością boli wielu mężczyzn, którzy nie są w stanie wyobrazić sobie walki z takim bólem. Fani niedoszłego zawodnika FAME MMA mogą być pewni, że jeszcze nie raz Karaś przekroczy granice bólu i wycieńczenia.

Sonda
Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś - pasują do siebie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze