Rosjanie i Białorusini nie powalczą. Niejednogłośna decyzja o wyrzuceniu ze struktur organizacji

i

Autor: KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/EAST NEWS Rosjanie i Białorusini nie powalczą. Niejednogłośna decyzja o wyrzuceniu ze struktur organizacji

Wykluczeni z planszy szermierczej

Rosjanie i Białorusini nie powalczą. Nie było pobłażania, wyrzucenie ze struktur organizacji stało się faktem!

2023-06-25 18:04

Europejska Federacja Szermiercza wykluczyła sportowców i działaczy z Rosji i Białorusi ze struktur organizacji. Decyzję o wykluczeniu obu nacji podjęto podczas Igrzysk Europejskich rozgrywanych w Krakowie.

Wniosek o wykluczenie sportowców z obu krajów złożył szef Ukraińskiej Federacji Szermierczej Michaił Iljaszew. Wniosek dotyczył zawodników w kategoriach wiekowych do 23 lat, gdyż imprezy w młodzieżowych kategoriach, włącznie do lat 23, organizuje Europejska Konfederacja Szermiercza (EFC). Za wnioskiem było 23. delegatów podczas głosowania, które dobyło się podczas Igrzysk Europejskich odbywających się w Krakowie. Dziesięciu delegatów było przeciwko wykluczeniu szermierzy z Rosji i Białorusi.

Obrady odbywały się pod przewodnictwem szefa EFC, Włocha Giorgio Scarso. - „Wszyscy rosyjscy i białoruscy sportowcy i działacze zostali zdyskwalifikowani przez Europejską Konfederację Szermierczą (EFC)" – napisano w oświadczaniu opublikowanym na insidethegames.biz. Co ciekawe, przeciwni wykluczeniu byli Bułgarzy.  Inaczej ma się sprawa z imprezami seniorów, które odbywają się pod egidą Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE). Ta organizacja zezwoliła Rosjanom i Białorusinom na start w imprezach międzynarodowych, ale pod neutralną flagą. Tegoroczne mistrzostwa świata w szermierce odbędą się w Mediolanie od 22 do 30 lipca.

Nagły zgon 45-letniego piłkarza. Grał w reprezentacji i na Wyspach Brytyjskich

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze