Szwecja, hokej na lodzie

Autor: archiwum se.pl Reprezentacja Szwecji w hokeju na lodzie

Soczi 2014. Hokej na lodzie. Szwecja pokonała Finlandię i zagra w finale

2014-02-21 17:00

Reprezentacja Szwecji pokonała Finladnię 2:1 i zagra w finale tureniju olimpijskiego w hokeju na lodzie mężczyzn. Szwedzi w meczu o złoto spotkają się ze zwycięzcą spotkania USA - Kanada.

Szwecja na turnieju olimpijskim nie znalazła pogromcy. Finowie byli z kolei napędzeni wyeliminowaniem gospodarzy igrzysk Rosjan. Pierwsza tercja była wyrównana, ale gole nie padły. Najwięcej emocji było w drugiej tercji, która rozstrzygnęła o losach meczu.

SOCZI 2014. Śledź relację NA ŻYWO

W 27. minucie Olli Jokinen z bardzo ostrego kąta pokonał bramkarza Szwecji i wyprowadził Finów na prowazenie. Reprezentanci Trzech Koron odpowiedzieli po pięciu minutach trafieniem Louiego Erikssona. Na trzy minuty przed końcem drugiej tercji do siatki trafił jeszcze Erik Karlsson i tym samym ustalił wynik meczu.

Szwecja - Finlandia 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)