Soczi 2014. Łyżwiarstwo - Sven Kramer

Autor: archiwum se.pl

Soczi 2014, łyżwiarstwo szybkie. Fantastyczni Holendrzy, zgarnęli całe podium!

2014-02-08 16:28

Holendrzy zdominowali rywalizację panczenistów na dystansie 5000 metrów. Reprezentanci "Oranje" zajęli wszystkie trzy miejsca na podium, a najlepszy z nich - Sven Kramer ustanowił nowy rekord olimpijski.

W zawodach udział wzięło dwóch reprezentantów Polski. Jan Szymański ukończył rywalizację na 13. miejscu, natomiast Sebastian Druszkiewicz był 23.

Sven Kramer wynikiem 6.10,76 ustanowił nowy rekord olimpijski w tej konkurencji. Drugie miejsce przpadło Janowi Blokhuijsenowi, a brązowy medal wywalczył Jorrit Bergsma.

Warto zaznaczyć, że w konkurencji tej zawiedli Rosjanie, którzy przez wielu uważani byli za głównych kandydatów do sięgnięcia po medale.