Pierre Vaultier, snowcross

Autor: archiwum se.pl Pierre Vaultier

Soczi 2014. Pierre Vaultier złotym medalistą w snowcrossie. Epizod Ligockiego i Jodki.

2014-02-18 11:57

Francuz Pierre Vaultier wygrał rywalizację w snowcrossie podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi. Ostatnie miejsce w swoich pierwszych biegach zajęli Mateusz Ligocki i Maciej Jodko i nie awansowali nawet do ćwierćfinałów.

Z powodu trudnych warunków, kibice byli świadkami kilku upadków. Podobnie było w finale, na czym skorzystał Vaultier. Francuz wyprzedził Rosjanina Nikołaja Ołjunina i Amerykanina Alexa Deibolda.

Przeczytaj: Gus Kenworthy RATUJE PSY Z SOCZI. Wielkie serce amerykańskiego narciarza

Niestety słabo spisali się Polacy. Maciej Jodko i Mateusz Ligocki zajęli ostatnie miejsca w swoich biegach 1/8 finału i szybko zakończyli rywalizację.