Trener kadry popełnił SAMOBÓJSTWO. Wcześniej oskarżono go o HANDEL ludźmi i napaść seksualną

2021-02-26 7:33 kkn
Znicz, świeczka
Autor: East News Znicz

To jedna z najbardziej szokujących historii w świecie sportu w ostatnim czasie. Jak poinformowały służby ze Stanów Zjednoczonych, trener kadry olimpijskiej w gimnastyce tego kraju popełnił samobójstwo. John Geddert odebrał sobie życie niedługo po tym, jak prokuratura postawiła mu zarzuty dotyczące szokujących przestępstw. Mężczyzna miał 63 lata.

To nie pierwsza wielka afera i skandal dotyczący kadry olimpijskiej Stanów Zjednoczonych w gimnastyce. Niedawno wielkim echem odbiła się sprawa Larry'ego Nassara, lekarza kadry. Mężczyzna został skazany na 300 lat więzienia za wykorzystanie ponad 250 dziewcząt. Historią lekarza żyła cała Ameryka, a podczas rozpraw często z ust przesłuchiwanych kobiet padało również nazwisko Johna Gedderta.

Grosicki SZCZERZE o swojej sytuacji. Wyjaśnia dlaczego NIE ZMIENIŁ klubu!

Brutalny gwałt i morderstwo w Białymstoku. Nowe portrety pamięciowe sprawcy.

63-latek w 2012 roku prowadził kadrę olimpijską USA w gimnastyce i ściśle współpracował z Nassarem. Jak się niedawno okazało, prokuratura postanowiła bliżej przyjrzeć się szkoleniowcowi i Geddert również miał nie uniknąć wymiaru sprawiedliwości. Trener został oskarżony o napaść na tle seksualnym i handel ludźmi. Usłyszał on aż 24 zarzuty, a dwa z nich miały dotyczyć napaści seksualnej na dziewczynę w wieku od 13 do 16 lat.

Tiger Woods przeszedł operację po fatalnym wypadku. Wiemy, w jakim jest stanie

Geddert miał również bagatelizować zgłaszane urazy przez zawodników i przymusem, groźbami oraz zastraszaniem zmuszał do osiągnięcia właściwego poziomu. Kilka godzin po oskarżeniach trener popełnił samobójstwo. - Moje biuro zostało powiadomione, że ciało Johna Gedderta znaleziono późnym popołudniem po odebraniu sobie życia. To tragiczne zakończenie tragicznej historii dla wszystkich zaangażowanych - czytamy w komunikacie prokurator generalnej.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze