Falstart Widzewa w pierwszym meczu po przerwie! Skra Częstochowa wygrała w Łodzi

2020-06-03 20:31 MD
Stadion Widzewa
Autor: Cyfra Sport Stadion Widzewa

Nie tak miał potoczyć się dla Widzewa Łódź pierwszy mecz po przerwie wywołanej pandemią koronawirusa. Ekipa lidera 2. Ligi przegrała na własnym stadionie 1:2 (0:0) ze Skrą Częstochowa i zanotowała bardzo kiepski sposób do walki o upragniony awans na zaplecze PKO Ekstraklasy. Trafienie Marcela Gąsiora okazało się wyłącznie honorowym.

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 1:2 (0:0)

Bramki: Gąsior 87' - Mesjasz 49' (k.), Rumin 55'

Żółte kartki: Kosakiewicz 50' - Gąsior 45', Holik 88'

Widzew: Pawłowski – Kosakiewicz, Wołąkiewicz (83' Mąka), Tanżyna, Kordas – Gąsior, Poczobut (56' Wolsztyński) – Ojamaa (73' Mandiangu), Radwański, Gutowski – Robak

Skra: Kos – Napora (75' Brusiło), Holik, Mesjasz, Gołębiowski – Olejnik, Zalewski – Kieca, Nocoń, Niedbała (79' Andrzejczak) – Rumin (88' Wolny)

Pierwsza połowa tego pojedynku okazała się bardzo przeciętna. Co prawda oba zespoł mogły objąć prowadzenie, ale nie udało im się tego uczynić. Tuż po zmianie stron boiska natomiast dwukrotnie do siatki przeciwników trafiła ekipa Skry, czym wprawiła Widzew w ogromne kłopoty. Łodzianie próbowali się z nich wykaraskać do końcowego gwizdka sędziego i nawet zdobyli bramkę, ale na więcej zabrakło czasu. Faworyci 2. Ligi zmagania wznowili od porażki, ale zdołali utrzymać fotel lidera.

Na żywo

Widzew Łódź - Skra Częstochowa

KONIEC MECZU

Ostatni gwizdek! Sensacja w Łodzi staje się faktem - Skra pokonuje Widzew 2:1. Dziękujemy za uwagę!

90+3'

Mateusz Kos doskonale uprzedził Marcina Robaka.

90+2'

Widzew napiera, ale gracze Skry radzą sobie ze wszystkim.

90'

Cztery minuty doliczone.

89'

Mariusz Holik ze Skry przed chwilą dostał żółtą kartkę, a teraz wymaga pomocy medycznej.

88'

Strzelec drugiej bramki, Rumin, opuszcza boisko. W jego miejsce Wolny.

87'

GOOOOOOL! WIDZEW!

Gąsior trafia głową po centrze Kosakiewicza! Ależ będzie końcówka!

83'

Mąka w miejsce Wołąkiewicza.

82'

81'

Widzew co chwilę nadziewa się na kontry Skry, bo atakuje szybko i chaotycznie. Na szczęście łodzian goście nie zdołali, przynajmniej póki co, trafić po raz trzeci.

79'

Dawid Niedbała zmieniony przez Konrada Andrzejczaka.

77'

Wolsztyński!

Zbyt długo zwlekał ze strzałem i zmarnował doskonałą szansę!

75'

Brusiło za Naporę pierwszą zmianą w Skrze.

75'

Widzewowi pozostaje kwadrans. Horyzontów na przełamanie niewiele.

73'

Mandiangu zmienia Ojamę.

71'

Świetna parada Wojciecha Pawłowskiego po strzale Piotra Noconia.

69'

Wołąkiewicz ratuje Widzew w ostatniej chwili!

Mogło i powinno być 0:3.

66'

Tanżyna spróbował szczęścia nawet przewrotką, ale niecelnie.

64'

Niesamowita niedokładność bije dziś od graczy Widzewa.

61'

Kontaktowy gol Widzewa nieuznany z powodu spalonego. Strzelcem był Gutowski.

60'

59'

Widzew zdaje sobie sprawę z kłopotów i od razu próbuje podkręcić tempo, ale pośpiech jest złym doradcą.

56'

Od razu Wolsztyński za Poczobuta.

55'

DANIEL RUMIN, 0:2 W ŁODZI!

Akcja Skry zakończona strzałem z najbliższej odległości. Widzew zmrożony!

54'

Robak ponownie niecelnie pod bramką rywali.

53'

Widzew wraca do "starego" sposobu na grę - liczne wrzutki, słaba precyzja. W ten sposób gospodarzom będzie trudno odnieść sukces.

50'

Jeszcze żółta kartka dla Łukasza Kosakiewicza.

49'

Adam Mesjasz zamienia rzut karny na bramkę, sensacja w Łodzi! Widzew - Skra 0:1!

48'

RZUT KARNY DLA SKRY!

Częstochowianie mają "jedenastkę" po tym jak Niedbała trafił w polu karnym w rękę jednego z defensorów rywali!

47'

Łodzianie rozpoczynają od nieporozumień na skrzydle.

46'

Druga połowa bez zmian w obu ekipach. Gramy!

PRZERWA

Za nami przeciętna pierwsza połowa - choć z szansami z obu stron - i póki co wciąż 0:0. Czekamy na drugą odsłonę!

45'

Marcel Gąsior z żółtą kartką - to pierwsza dziś kara indywidualna.

40'

Widzew ponownie uspokoił grę i przejął inicjatywę, ale gdy dochodzi do finalizacji akcji, brakuje dokładności w podaniach.

36'

Ostatnie minuty już zdecydowanie bardziej żywe, ale do sukcesu którejś z ekip wciąż trochę brakuje.

34'

W odpowiedzi Skra!

Dawid Niedbała minimalnie obok słupka po szybkiej kontrze gości!

32'

Bomba Marcela Gąsiora z dystansu, piłka odbija się od poprzeczki!

28'

Wołąkiewicz obok bramki po dośrodkowaniu Kosakiewicza.

26'

25'

Kiepski okres meczu, dominuje niezbyt efektywna wymiana podań.

20'

Kibice Widzewa zebrali się pod stadionem zachowując między sobą kilkumetrowe odległości, przez co mogą dopingować swoją drużynę.

18'

Widzew o krok!

Robak minimalnie mija się z piłką po dośrodkowaniu Ojamy!

15'

Poczobut konkluduje akcję Widzewa strzałem tyleż mocnym, co niecelnym.

13'

Ojamaa pokazywał się do gry Robakowi, ale ten zagrał zbyt mocno.

12'

Defensor Skry, Mariusz Holik, wybija centrę Łukasza Kosakiewicza z rzutu rożnego.

10'

Widzew często próbuje ataków skrzydłami, ale na razie bez żadnych sukcesów.

8'

Słabo rozegrany rzut wolny przez Widzew nie przynosi żadnego pożytku.

5'

Aktywny jest Ojamaa, ale z jego próbami póki co bez zarzutu radzi sobie częstochowska defensywa.

3'

Potyczka, zgodnie z przewidywaniami, zaczyna się pod dyktando łodzian.

1'

Mecz Widzew - Skra rozpoczęty!

Wszystko gotowe do rozpoczęcia spotkania!

Dziś Widzew osłabiony m.in. brakiem zawieszonego za kartki Mateusza Możdżenia.

Obie drużyny na boisku muszą pojawić się oddzielnie. Zawodnicy Skry zatem już na murawie!

Mecz odbędzie się naturalnie bez udziału publiczności.

Jak długo czekali na to kibice nie tylko Widzewa i Skry, ale i całego polskiego futbolu! Druga liga znów żyje, druga liga znów na tapecie - zapraszamy na relację na żywo z pojedynku w Łodzi!

Początek meczu o godz. 19:10.