Stadion Widzewa

Autor: Cyfra Sport Stadion Widzewa

Falstart Widzewa w pierwszym meczu po przerwie! Skra Częstochowa wygrała w Łodzi

2020-06-03 20:31

Nie tak miał potoczyć się dla Widzewa Łódź pierwszy mecz po przerwie wywołanej pandemią koronawirusa. Ekipa lidera 2. Ligi przegrała na własnym stadionie 1:2 (0:0) ze Skrą Częstochowa i zanotowała bardzo kiepski sposób do walki o upragniony awans na zaplecze PKO Ekstraklasy. Trafienie Marcela Gąsiora okazało się wyłącznie honorowym.

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 1:2 (0:0)

Bramki: Gąsior 87' - Mesjasz 49' (k.), Rumin 55'

Żółte kartki: Kosakiewicz 50' - Gąsior 45', Holik 88'

Widzew: Pawłowski – Kosakiewicz, Wołąkiewicz (83' Mąka), Tanżyna, Kordas – Gąsior, Poczobut (56' Wolsztyński) – Ojamaa (73' Mandiangu), Radwański, Gutowski – Robak

Skra: Kos – Napora (75' Brusiło), Holik, Mesjasz, Gołębiowski – Olejnik, Zalewski – Kieca, Nocoń, Niedbała (79' Andrzejczak) – Rumin (88' Wolny)

Pierwsza połowa tego pojedynku okazała się bardzo przeciętna. Co prawda oba zespoł mogły objąć prowadzenie, ale nie udało im się tego uczynić. Tuż po zmianie stron boiska natomiast dwukrotnie do siatki przeciwników trafiła ekipa Skry, czym wprawiła Widzew w ogromne kłopoty. Łodzianie próbowali się z nich wykaraskać do końcowego gwizdka sędziego i nawet zdobyli bramkę, ale na więcej zabrakło czasu. Faworyci 2. Ligi zmagania wznowili od porażki, ale zdołali utrzymać fotel lidera.