Tom Brady

i

Autor: AP PHOTO Tom Brady

Tom Brady kończy karierę

Wielka legenda kończy karierę. Tom Brady po 23 latach mówi dość. Zarobił fortunę na boisku

2023-02-01 15:30

Tom Brady zdecydował się powiedzieć dość na dobre. Po zeszłorocznym ogłoszeniu zakończenia kariery, zdecydował się na start w jeszcze jednym sezonie. Tom Brady jest legendą futbolu amerykańskiego i tamtejszej ligi NFL. W trakcie kariery ikona New England Patriots i Tampa Bay Buccaneers zarobiła fortunę.

Tom Brady to jedna z największych ikon futbolu amerykańskiego. Zawodnik trafił do NFL w sezonie 2000. Został wybrany z numerem 199 w szóstej rundzie. To siedmiokrotny triumfator Super Bowl i pięciokrotny zdobywca dla najbardziej wartościowego zawodnika tego meczu. Trzykrotnie był wybierany także MVP całego sezonu. Wybierano go także do drużyn dziesięciolecia. Ma na koncie także wiele ligowych rekordów.

Dramatyczne sceny na futbolowym boisku: jego serce się zatrzymało. Ameryka w szoku!

Kim jest Tom Brady?

45-latek ogłosił koniec kariery w lutym 2022 roku, ale zmienił zdanie i kolejny sezon grał w Tampa Bay Buccaneers. Tom Brady opublikował na Twitterze poruszające wideo, w którym ogłosił pożegnanie ze sportem. I tym razem rzekomo ma być to już na dobre.

- Moja rodzina, moi przyjaciele, moi koledzy i rywale z boiska. Mógłbym tak wymieniać w nieskończoność, jest was tak wielu. Dziękuję za pozwolenie mi żyć moim marzeniem. Nic bym nie zmienił. Kocham was wszystkich - powiedział Tom Brady.

Emocjonujący finał NFL i wspaniały koncert. W tym roku na Super Bowl rządził rap, wyjątkowy gest Eminema

Ile w karierze zarobił Tom Brady? Zarobki w karierze

Tom Brady był jedną z największych gwiazd NFL w historii. Zawodnik New England Patriots i Tampa Bay Buccaneers zarobił w trakcie kariery około 500 milionów dolarów.

Legendarny futbolista Tom Brady podpisał także kontrakt z Fox Sports, gdzie będzie analitykiem. Dziesięcioletnia umowa pozwoli mu zarobić 375 milionów dolarów. Ma także własny brand ubrań BRADY.

Który z zawodników jest starszy?

Pytanie 1 z 10
Kto jest starszy? Sławomir Szmal, czy Mariusz Pudzianowski?
Jan Tomaszewski wybiera nowego selekcjonera reprezentacji Polski
Najnowsze