Fabian Barański, Mateusz Biskup, Dominik Czaja i Mirosław Ziętarski

i

Autor: Keystone/Associated Press/East News

jest złoty medal!

Wielki sukces reprezentantów Polski! Sięgnęli po złoto mistrzostw Europy, potwierdzenie dominacji

2023-05-27 16:57

Polska czwórka podwójna w składzie: Fabian Barański, Mateusz Biskup, Dominik Czaja i Mirosław Ziętarski sięgnęła właśnie po złoty medal mistrzostw Europy. Polacy tym samym potwierdzili, że obecnie nie mają sobie równych w tej konkurencji – są bowiem aktualnymi mistrzami świata, a teraz dorzucili do tego tytuł najlepszych w Europie.

Czwórka podwójna w składzie: Fabian Barański, Mateusz Biskup, Dominik Czaja i Mirosław Ziętarski zdobyła złoty medal wioślarskich mistrzostw Europy w słoweńskim Bledzie. Kolejne miejsca na podium zajęły osady Holandii i Włoch. Biało-czerwoni, mistrzowie świata w tej konkurencji, do finału dostali się wygrywając repasaż z ponadczterosekundową przewagą nad drugą Ukrainą, która w walce o medale zupełnie się nie liczyła.

Polacy rozpoczęli bardzo mocno. Prowadzili od startu do mety. Po pokonaniu połówy dystansu mieli osiem metrów przewagi nad Włochami, którzy i tak nie wytrzymali tempa. Biało-czerwoni triumfowali w doskonałym czasie 5.40,24. Drudzy na mecie Holendrzy byli gorsi o 1,43 s, a zespół Italii stracił 1,77 s. Dodatkowe powody do radości miał Fabian Barański, który w sobotę obchodził 24. urodziny. Ekipy medalistów dekorował Ryszard Stadniuk, były prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Kolejna szansa na medal w niedzielę – w finałach A z polskich reprezentantów wystąpi jedynie czwórka bez sternika, startująca w składzie Mikołaj Burda, Emilian Jackowiak, Łukasz Posyłajka i Mateusz Wilangowski.

Sonda
Czy wioślarstwo jest dla kibica sportem emocjonującym?
Najnowsze