Wiemy, z kim związał się szwedzki gwiazdor! Interesujący kierunek

2019-11-27 16:07 KG
Zlatan Ibrahimović
Autor: East News Zlatan Ibrahimović

Zlatan Ibrahimović po dwóch sezonach odchodzi z Los Angeles Galaxy. W "Mieście Aniołów" Szwed imponował strzelecką skutecznością i był najważniejszym punktem drużyny. Po amerykańskiej przygodzie czas na nowe wyzwania. Europejskie media łączą napastnika z wieloma klubami, lecz na razie są to tylko przypuszczenia. Teraz na Instagramie "Ibry" pojawiła się post z koszulką szwedzkiej ekipy z jego nazwiskiem. O co chodzi?

Zlatan w ekipie Galaxy nawiązał do swoich najlepszych lat. Po słabym okresie w Manchesterze United, Szwed odżył w MLS i był również blisko zdobycia korony króla strzelców. Amerykę opuszcza z fenomenalnymi statystykami. W 58 meczach zdobył 53 bramki. Mimo 38 lat na karku, napastnik nadal jest łakomym kąskiem na rynku transferowym. Według włoskich mediów, AC Milan chętnie przyjął by swojego byłego zawodnika w miejsce nieskutecznego Krzysztofa Piątka.

Tymczasem na swoim Instagramie Ibrahimovic dodał film, na którym powiewa koszulka Hammarby IF. Na trykocie umieszczone jest jego nazwisko. Internauci byli pewni, że gwiazdor znów zagra w Szwecji. Napastnik jednak w swoim stylu zrobił kibiców w balona. Związał się z zespołem, lecz zupełnie na innych zasadach. Okazało się, że Ibrahimović wykupił część udziałów w klubie!

Wyświetl ten post na Instagramie.
@hammarbyfotboll Post udostępniony przez Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic)

Działacze nie ujawniają szczegółów umowy i tego jaki wpływ na przyszłość marki ma mieć Ibrahimović. - To dla nas dobry czas. W ostatnich latach dokonaliśmy wielu zmian, a w przyszłym sezonie zagramy w europejskich pucharach. Wprowadzimy do klubu taką osobę jak Zlatan, z mentalnością zwycięzcy. Jest jednak zbyt wcześnie, aby mówić o jego roli w klubie. Wyraźnie widać, że ta współpraca ma potencjał - powiedział prezes Hammarby, Richard von Yxkull.

Szwed odkupił udziały od amerykańskiej spółki AEG. Firma zajmuje się organizowaniem wydarzeń sportowych i muzycznych. Posiada również wpływy w ostatnim klubie Zlatana, Los Angeles Galaxy. Napastnik jest zachwycony nową współpracą. - Chcę pomóc Hammarby stać się najlepszym klubem piłkarskim w Skandynawii - deklaruje gwiazdor.

Najnowsze