Andres Balanta

i

Autor: Cyfra Sport Andres Balanta

Ogromna strata

Wstrząsająca śmierć młodego piłkarza. 22-latek zmarł po treningu, wielka tragedia w Argentynie

2022-11-30 8:27

Piłka nożna zna już wiele fatalnych historii i niedawno napisał się kolejny wstrząsający rozdział. Argentyna jest wstrząśnięta informacjami o śmierci młodego zawodnika. W wieku zaledwie 22 lat zmarł młodzieżowy reprezentant Kolumbii, Andres Balanta. Występujący w argentyńskim klubie zawodnik miał zasłabnąć na treningu i stracić puls. Jego życia nie udało się uratować.

Mimo postępu medycyny i coraz bardziej dokładnych badań, jakie przechodzą zawodnicy, wciąż nie da się uniknąć wszystkich tragicznych historii. Śmierć piłkarzy zawsze jest wstrząsająca, bo mówimy o młodych, wysportowanych osobach. Niestety piłka nożna napisała kolejny tragiczny scenariusz. W wieku 22-lat zmarł Andres Balanta, który na co dzień występował w argentyńskim klubie Atletico Tucuman.

22-letni piłkarz zmarł po treningu. Wielka tragedia w Argentynie

Kolumbijczyk, który występował m.in. na mistrzostwach świata do lat 20, które w 2019 roku rozgrywane były w Polsce, zasłabł na treningu, o czym donoszą argentyńskie media. Balanta całkowicie stracił puls po pięciu minutach zajęć. Reanimacja rozpoczęła się natychmiast i 22-latek został błyskawicznie przewieziony do szpitala. Niestety lekarzom nie udało się uratować jego życia. Przedstawiciele klubu są wstrząśnięci ostatnimi wydarzeniami. - Jesteśmy zdruzgotani, ale mamy smutny obowiązek poinformować o śmierci naszego piłkarza, Andresa Balanty. Jako zarząd, w imieniu członków klubu i kibiców, zapewniamy, że obejmiemy wsparciem rodzinę piłkarza, jego kolegów z boiska i sztab trenerski. To dla nas ogromny cios, ból jest ogromny - powiedział wiceprezydent klubu Ignacio Golobisky.

QUIZ: Dariusz Szpakowski kończy karierę. Ile o nim wiesz?

Pytanie 1 z 13
Który mundial jako pierwszy skomentował Dariusz Szpakowski?
McDonald's w Katarze - TEST. Jak smakuje i ile kosztuje
Najnowsze