Wymowny wpis Zofii Klepackiej ws. orzeczenia TK. Opublikowała zdjęcie z dzieckiem

2020-10-25 18:08 RPS
Zofia Klepacka
Autor: Sander van der Borch / medemblikregatta.org

W całym kraju toczy się dyskusja na temat praw kobiet po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji. Głos w tej sprawie zabrała słynna sportsmenka Zofia Klepacka, która opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie z dzieckiem okraszone wymownym podpisem.

Na temat orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji głos zabrało już wiele sportsmenek. Siatkarka Joanna Wołosz, czy zawodniczka MMA Karolina Kowalkiewicz wyraźnie zaprotestowały w związku z decyzją TK i w mediach społecznościowych umieściły zdjęcia okraszone hasztagiem #StrajkKobiet. Odmiennego zdania jest windsurferka Zofia Klepacka, która popiera decyzję TK. Na Instagramie opublikowała fotografię z dzieckiem, którą podpisała "Zawsze po stronie życia".

Polska sportsmenka zachwycona wyrokiem TK! Pisze o ZWYCIĘSTWIE ŻYCIA

Zofia Klepcka to multimedalistka międzynarodowych zawodów żeglarskich. Jej największym osiągnięciem jest brązowy medal igrzysk olimpijskich w klasie RS:X z 2012 roku. Jest także mistrzynią (2007) i dwukrotną wicemistrzynią (2011, 2012) świata, a także trzykrotną złotą medalistką mistrzostw Europy (2011, 2017, 2018).

Protesty po wyroku TK. Gwiazda reprezentacji Polski: Piekło kobiet [ZDJĘCIA]

Wyświetl ten post na Instagramie.
Zawsze po stronie życia 👶👶👶👶💟 Post udostępniony przez Zofia Klepacka (@zofia_klepacka)
Najnowsze