Polska sportsmenka zachwycona wyrokiem TK! Pisze o ZWYCIĘSTWIE ŻYCIA

2020-10-23 14:57 mso
Zofia Klepacka
Autor: East News Zofia Klepacka

W całym kraju wybuchła fala protestów z powodu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który za niekonstytucyjny uznał zapis o prawie do aborcji w przypadku poważnego uszkodzenia płodu. Polska olimpijka Zofia Klepacka nie ukrywała wielkiej radości na swoich mediach społecznościowych. - To się dzieje!!! Zakaz aborcji w Polsce. Dziś zwyciężyło życie - pisała na swoim Facebooku.

Wiele sportsmenek było oburzonych decyzją Trybunału Konstytucyjnego. O piekle kobiet na swoim Instagramie pisała chociażby Joanna Wołosz, gwiazda reprezentacji siatkarek. Swój protest wyraziły także m.in. Karolina Kowalkiewicz z UFC, Karolina Owczarz z KSW, czy ukochane polskich sportowców Paulina Piątek i Agnieszka Kot. Po drugiej stronie "barykady" znalazła się słynna polska zawodniczka, Zofia Klepacka.

Protesty po wyroku TK. Gwiazda reprezentacji Polski: Piekło kobiet [ZDJĘCIA]

Brązowa medalistka olimpijska z Londynu wyraziła swoją radość z wyroku ogłoszonego przez Trybunał Konstytucyjny. - To się dzieje!!! Zakaz Aborcji w Polsce! Zabijanie dzieci podejrzewanych o niepełnosprawność uznane za niezgodne z Konstytucją! - brzmiał pierwszy z kilku wpisów na ten temat na Facebooku. - Dziś zwyciężyło Życie. Kocham!!! - napisała pod zdjęciem z rodziną.

Klepacka w 2007 roku została mistrzynią świata w Cascais. Później dwukrotnie sięgała po srebro najważniejszej imprezy globu. Jest także krzykrotną mistrzynią Europy.

Jak reagowały inne sportsmenki na wyrok TK? Sprawdź w galerii!

Najnowsze