Antonio Conte

i

Autor: East News Antonio Conte

Zaskakująca oferta dla Antonio Conte! Czy to koniec bezrobocia?

2021-07-21 12:49

Antonio Conte został mistrzem Włoch z Interem, ale mimo to rozstał się z mediolańskim klubem. Wydawało się, że trener szybko znajdzie nową pracę po bezapelacyjnym sukcesie w klubie, jednak wciąż pozostaje bez zatrudnienia. Teraz jednak po trenera zgłosiła się reprezentacja, która na Euro pokazała się z bardzo przeciętnej strony. Czy to będzie koniec bezrobocia Włocha?

Reprezentacja Holandii poszukuje nowego selekcjonera. Drużyna bardzo pewnie wygrała grupę C na mistrzostwach Europy, pokonując Austrię, Ukrainę oraz Macedonię Północną, ale już w 1/8 finału sensacyjnie przegrała z Czechami. Przez takie rozczarowanie, ale również z powodu braku pomysłu na kadrę gdy jeden system nie działa, z posadą rozstał się Frank de Boer. Federacja szuka następcy, a jednym z kandydatów jest Antonio Conte.

Włoski trener pozostaje bezrobotny, od kiedy rozstał się z Interem. "Nerazzurri" zdobyli mistrzostwo, ale zarząd chce sprzedać niektórych zawodników z powodu kłopotów finansowych. To zaś było kością niezgody na linii szkoleniowiec – klub i ostatecznie Conte zdecydował rozstać się z drużyną. Włoch był przymierzany do przejęcia kilku europejskich zespołów, ale wciąż pozostaje do pracy, a kolejnych możliwości ubywa.

Wydaje się więc, że możliwość poprowadzenia reprezentacji mogłaby być interesująca dla trenera. Conte ma doświadczenie w prowadzeniu drużyny narodowej, bo w latach 2014-16 prowadził kadrę Włoch. Jako selekcjoner "Oranje" 51-latek miałby wnieść nowy pomysł na grę drużyny, która w ostatnich latach rozczarowuje.

Jak wynika z doniesień medialnych, Conte nie przyjął na ten moment oferty Holendrów. Trener wciąż liczy na ofertę z piłki klubowej. Federacja jest jednak cierpliwa i najprawdopodobniej da mu czas na przemyślenie decyzji. Tym samym, były szkoleniowiec Juventusu, Chelsea oraz Interu zyskał koło ratunkowe, które będzie mógł wykorzystać, gdyby nie zdołał znaleźć bardziej interesującego projektu.

Tomaszewski OSTRO o burdach na Wembley: To TERRORYŚCI I BANDYCI!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze