Zawodowy golfista wysyłał nieprzyzwoite propozycje 15-latce. Wpadł, bo to była prowokacja policyjna

2021-05-07 16:39 Marek Żochowski
Daniel Bowling
Autor: Orlando Police Deaprtment

Nieprzyzwoita korespondencja, związana z tym podróż na randkę z nieletnią oraz próby lubieżnego molestowania – to federalne zarzuty, jakie usłyszał Daniel Bowling, zawodowy amerykański golfista. Sportowiec wpadł w wyniku policyjnej prowokacji. Próbował umówić się online z osobą, którą uznała za 15-latkę. Po drugiej stronie komputera siedział jednak funkcjonariusz policji. Zawodnik, który grywał w cyklu PGA Tour, został aresztowany w czwartek na Florydzie.

Zatrzymanie nastąpiło w momencie, gdy Daniel Bowling sądził, że lada chwila spotka się z 15-letnią dziewczyną. Policja namierzyła go wcześniej i upozorowała kontakt z nieletnią. Opisano go jako „niebezpiecznego internetowego drapieżcę”. Od kwietnia prowadzono korespondencję z mężczyzną, który przez cały czas sądził, że czatuje z młodocianą. Był to oczywiście oficer policji zajmujący się podobnym procederem kwitnącym w sieci. Bowlinga wciągano powoli w pułapkę. 26-latek odpowie z kilku paragrafów związanych z seksualnymi przestępstwami wobec nieletnich. Jak wyjaśniła policja, Bowling po raz pierwszy nawiązał kontakt z „dziewczynką” na początku kwietnia w aplikacji AdChat. Detektywi wyjawili, że rozmowy oskarżonego już w ciągu pierwszych 24 godzin zaczęły przybierać wyraźnie seksualny charakter.

Apelacja oskarżonych o wykorzystanie seksualne dziecka z Malawy

Co dzieci robią w internecie

Aresztowanie odbyło się bez incydentów, funkcjonariusze specjalnej grupy zatrzymali Bowlinga spokojnie w chiwli, gdy przybył na spotkanie z „dziewczyną”. – Niestety, takich osobników jak Bowling w internecie są setki – skomentowała Jennifer Wing z wydziału zajmującego się przestępczością online wobec nieletnich. – Mam nadzieję, że wiadomość o dzisiejszym aresztowaniu sprawi, iż rodzice zaczną się aktywniej interesować tym, co ich dzieci robią w internecie.

Nie żyje trzykrotna mistrzyni olimpijska w lekkoatletyce

Zagrał w siedmiu turniejach

Jak poinformowała gazeta „Orlando Sentinel”, Bowling od 2012 roku wziął udział w siedmiu turniejach pod egidą PGA Tour, czyli profesjonalnej organizacji zajmującej się golfem.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze