Daniel Bowling

i

Autor: Orlando Police Deaprtment

Zawodowy golfista wysyłał nieprzyzwoite propozycje 15-latce. Wpadł, bo to była prowokacja policyjna

2021-05-07 16:39

Nieprzyzwoita korespondencja, związana z tym podróż na randkę z nieletnią oraz próby lubieżnego molestowania – to federalne zarzuty, jakie usłyszał Daniel Bowling, zawodowy amerykański golfista. Sportowiec wpadł w wyniku policyjnej prowokacji. Próbował umówić się online z osobą, którą uznała za 15-latkę. Po drugiej stronie komputera siedział jednak funkcjonariusz policji. Zawodnik, który grywał w cyklu PGA Tour, został aresztowany w czwartek na Florydzie.

Zatrzymanie nastąpiło w momencie, gdy Daniel Bowling sądził, że lada chwila spotka się z 15-letnią dziewczyną. Policja namierzyła go wcześniej i upozorowała kontakt z nieletnią. Opisano go jako „niebezpiecznego internetowego drapieżcę”. Od kwietnia prowadzono korespondencję z mężczyzną, który przez cały czas sądził, że czatuje z młodocianą. Był to oczywiście oficer policji zajmujący się podobnym procederem kwitnącym w sieci. Bowlinga wciągano powoli w pułapkę. 26-latek odpowie z kilku paragrafów związanych z seksualnymi przestępstwami wobec nieletnich. Jak wyjaśniła policja, Bowling po raz pierwszy nawiązał kontakt z „dziewczynką” na początku kwietnia w aplikacji AdChat. Detektywi wyjawili, że rozmowy oskarżonego już w ciągu pierwszych 24 godzin zaczęły przybierać wyraźnie seksualny charakter.

Apelacja oskarżonych o wykorzystanie seksualne dziecka z Malawy

Co dzieci robią w internecie

Aresztowanie odbyło się bez incydentów, funkcjonariusze specjalnej grupy zatrzymali Bowlinga spokojnie w chiwli, gdy przybył na spotkanie z „dziewczyną”. – Niestety, takich osobników jak Bowling w internecie są setki – skomentowała Jennifer Wing z wydziału zajmującego się przestępczością online wobec nieletnich. – Mam nadzieję, że wiadomość o dzisiejszym aresztowaniu sprawi, iż rodzice zaczną się aktywniej interesować tym, co ich dzieci robią w internecie.

Nie żyje trzykrotna mistrzyni olimpijska w lekkoatletyce

Zagrał w siedmiu turniejach

Jak poinformowała gazeta „Orlando Sentinel”, Bowling od 2012 roku wziął udział w siedmiu turniejach pod egidą PGA Tour, czyli profesjonalnej organizacji zajmującej się golfem.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze