Malwina Smarzek

i

Autor: Cyfrasport Malwina Smarzek

Kompromitacja FIVB

Absurdalna wtopa na siatkarskich mistrzostwach świata. Chodzi o polską gwiazdę! To jest kompromitacja

2022-09-25 10:47

Rozpoczęły się siatkarskie mistrzostwa świata - i to udanie dla Biało-czerwonych. Polki w pierwszym meczu pokonały Chorwatki 3:1 i są na dobrej drodze do wyjścia do kolejnej rundy mundialu. Kibice zdążyli się już przyzwyczaić, że siatkarskie władze potrafią zaliczać wtopy na każdym możliwym kroku. Tym razem było podobnie. Pomyłka dotyczy polskiej gwiazdy, Malwiny Smarzek-Godek.

Tak jak w drużynie męskiej, tak i w żeńskiej zabrakło największej gwiazdy. Polscy siatkarze na Euro musieli radzić sobie bez Wilfredo Leona. Z kolei siatkarki nie mogą liczyć na boiskowe wsparcie od Malwiny Smarzek-Godek. Mimo to, Polki zaliczyły efektowną wygraną w pierwszym spotkaniu. Chorwatki zostały pokonane 3:1 i podopieczne Stefano Lavariniego miały prawo być zadowolone. Biało-czerwone są bardzo blisko zapewnienia sobie awansu do kolejnego etapu mistrzostw świata, które rozgrywane są w Polsce i Holandii.

Polskie siatkarki wygrały w meczu otwarcia mistrzostw świata! Świetna pogoń w 3. secie, udany powrót na MŚ po 12 latach [WYNIK]

Wtopa na siatkarskich mistrzostwach świata. Chodzi o Polkę!

FIVB co turniej stara się zaskakiwać kibiców wymyślnymi wpadkami. Nie inaczej było i tym razem! W kadrze Polski zabrakło miejsca dla jednej z czołowych gwiazd, Malwiny Smarzek-Godek. Wielu kibiców obawia się, że będzie to niemożliwe do zastąpienia osłabienie kadry. Polki dają sobie radę także bez niej.

To, że Smarzek-Godek nie ma w turnieju kompletnie nie przeszkadza FIVB z promowaniem imprezy grafikami, na których jest tylko polska gwiazda.

- Inauguracja mistrzostw świata kobiet 2022 za nami, a światowa federacja nadal promuje turniej plakatem z wizerunkiem Malwiny Smarzek. Jak myślicie, kiedy się zorientują, że jej nie ma w kadrze? - zauważa na Twitterze Mateusz Górecki, dziennikarz TVP Sport.

Jakub Kochanowski ocenia formę kadry siatkarzy

Kiedy kolejny mecz Polski na siatkarskich MŚ?

Polki zagrają kolejny mecz na siatkarskich mistrzostwach świata już we wtorek, 27 września. Początek spotkania Polska - Tajlandia o godzinie 20:30. Relacja na żywo z meczów Polek na siatkarskim mundialu na Sport.se.pl! Zapraszamy.

Sonda
Czy brak Malwiny Smarzek w składzie na MŚ to dobra decyzja?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze