Siatkówka, MŚ siatkarek 2022, Polska, reprezentacja Polski, siatkarki, Kamila Witkowska

Autor: FIVB Polskie siatkarki w meczu MŚ 2022

Udany powrót po 12 latach

Polskie siatkarki wygrały w meczu otwarcia mistrzostw świata! Świetna pogoń w 3. secie, udany powrót na MŚ po 12 latach [WYNIK]

2022-09-23 20:01

Polskie siatkarki znakomicie rozpoczęły mistrzostwa świata! W meczu otwarcia wygrały z Chorwacją 3:1 i zainkasowały trzy punkty. Dla Biało-Czerwonych był to pierwszy występ na imprezie tej rangi od 12 lat! Nie brakowało trudnych momentów, zwłaszcza w trzecim secie, ale podopieczne Stefano Lavariniego pokazały hart ducha i odrobiły straty od stanu 8:16. W czwartym secie dały prawdziwy popis! Polska - Chorwacja WYNIK

Polska - Chorwacja 3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 25:15)

Polska: Stenzel, Obiała, Alagierska-Szczepaniak, Korneluk, Witkowska, Gałkowska, Górecka, Stysiak, Fedusio, Szczygłowska, Wołosz, Szlagowska, Wenerska, Różański

Chorwacja: Grbavica, Strunjak, Butigan, Peric, Milos, Mlinar, Karatović, Dumancić, Marković, Fabris, Samadan, Deak, Stimac, Tomić

Tegoroczne mistrzostwa świata odbywają się w Holandii i Polsce i właśnie drużyny gospodarzy otrzymały przywilej otwarcia turnieju. Jako pierwsze na parkiecie w Arnhem pojawiły się Biało-Czerwone, które wróciły na MŚ po 12 latach przerwy. Były faworytkami starcia z Chorwacją i potwierdziły to w pierwszym secie. Od początku objęły kilkupunktowe prowadzenie i spokojnie dowiozły tę przewagę, wygrywając 25:19. Prawdziwą liderką była Magdalena Stysiak, ale cały zespół wyglądał naprawdę dobrze. Sytuacja odwróciła się po krótkiej przerwie, gdy to Chorwatki zdominowały drugiego seta. Tym razem nasze rywalki szybko zdobyły przewagę i dbały o nią do samego końca. W pewnym momencie Polki doszły je na zaledwie punkt (20:21), ale to Chorwacja wyrównała stan meczu dzięki zwycięstwu 25:21.

Decydujący okazał się szalony trzeci set. W nim nie brakowało zwrotów akcji, gdyż to Polki zaczęły od prowadzenia 5:2. Grały dobrze i nic nie wskazywało na to, co się później stało. Chorwatki złapały znakomity rytm i wyszły na prowadzenie 16:8! Wielu kibiców spisało już tego seta na straty, a nic nie wskazywało na pozytywny finał. Jednak polskie siatkarki się nie poddały i krok po kroku zaczęły odrabiać straty. Przy stanie 16:20 Lavarini przeprowadził podwójną zmianę, a druga rozgrywająca - Katarzyna Wenerska - okazała się bohaterką. W dużej mierze dzięki jej zagrywkom Polki zdobyły sześć kolejnych punktów i objęły prowadzenie 22:20. W emocjonującej końcówce okazały się lepsze i wygrały 25:23! Czwarty set był pokazem siły naszej reprezentacji i zakończył się wynikiem 25:15. Teraz polskie siatkarki przeniosą się z Arnhem do Trójmiasta, gdzie dokończą zmagania w ramach grupy B. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Polska - Chorwacja:

Czy polskie siatkarki odniosą sukces na mistrzostwach świata?