Siatkówka, MŚ siatkarek 2022, Polska, reprezentacja Polski, siatkarki, Kamila Witkowska

Autor: FIVB Polskie siatkarki w meczu MŚ 2022

Udany powrót po 12 latach

Polskie siatkarki wygrały w meczu otwarcia mistrzostw świata! Świetna pogoń w 3. secie, udany powrót na MŚ po 12 latach [WYNIK]

2022-09-23 20:01

Polskie siatkarki znakomicie rozpoczęły mistrzostwa świata! W meczu otwarcia wygrały z Chorwacją 3:1 i zainkasowały trzy punkty. Dla Biało-Czerwonych był to pierwszy występ na imprezie tej rangi od 12 lat! Nie brakowało trudnych momentów, zwłaszcza w trzecim secie, ale podopieczne Stefano Lavariniego pokazały hart ducha i odrobiły straty od stanu 8:16. W czwartym secie dały prawdziwy popis! Polska - Chorwacja WYNIK

Polska - Chorwacja 3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 25:15)

Polska: Stenzel, Obiała, Alagierska-Szczepaniak, Korneluk, Witkowska, Gałkowska, Górecka, Stysiak, Fedusio, Szczygłowska, Wołosz, Szlagowska, Wenerska, Różański

Chorwacja: Grbavica, Strunjak, Butigan, Peric, Milos, Mlinar, Karatović, Dumancić, Marković, Fabris, Samadan, Deak, Stimac, Tomić

Tegoroczne mistrzostwa świata odbywają się w Holandii i Polsce i właśnie drużyny gospodarzy otrzymały przywilej otwarcia turnieju. Jako pierwsze na parkiecie w Arnhem pojawiły się Biało-Czerwone, które wróciły na MŚ po 12 latach przerwy. Były faworytkami starcia z Chorwacją i potwierdziły to w pierwszym secie. Od początku objęły kilkupunktowe prowadzenie i spokojnie dowiozły tę przewagę, wygrywając 25:19. Prawdziwą liderką była Magdalena Stysiak, ale cały zespół wyglądał naprawdę dobrze. Sytuacja odwróciła się po krótkiej przerwie, gdy to Chorwatki zdominowały drugiego seta. Tym razem nasze rywalki szybko zdobyły przewagę i dbały o nią do samego końca. W pewnym momencie Polki doszły je na zaledwie punkt (20:21), ale to Chorwacja wyrównała stan meczu dzięki zwycięstwu 25:21.

Decydujący okazał się szalony trzeci set. W nim nie brakowało zwrotów akcji, gdyż to Polki zaczęły od prowadzenia 5:2. Grały dobrze i nic nie wskazywało na to, co się później stało. Chorwatki złapały znakomity rytm i wyszły na prowadzenie 16:8! Wielu kibiców spisało już tego seta na straty, a nic nie wskazywało na pozytywny finał. Jednak polskie siatkarki się nie poddały i krok po kroku zaczęły odrabiać straty. Przy stanie 16:20 Lavarini przeprowadził podwójną zmianę, a druga rozgrywająca - Katarzyna Wenerska - okazała się bohaterką. W dużej mierze dzięki jej zagrywkom Polki zdobyły sześć kolejnych punktów i objęły prowadzenie 22:20. W emocjonującej końcówce okazały się lepsze i wygrały 25:23! Czwarty set był pokazem siły naszej reprezentacji i zakończył się wynikiem 25:15. Teraz polskie siatkarki przeniosą się z Arnhem do Trójmiasta, gdzie dokończą zmagania w ramach grupy B. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Polska - Chorwacja:

Na żywo

Polska - Chorwacja

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

To już koniec naszej relacji na żywo. Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia w portalu sport.se.pl!

Polki udanie rozpoczęły mistrzostwa świata, a następne mecze rozegrają już w Ergo Arenie!

25:15

Koniec meczu! Szczęśliwy as Witkowskiej po taśmie i Polki inkasują trzy punkty!

24:15

Wołosz świetnie obsłużyła Szlagowską i ta zdobyła pierwszy punkt na MŚ!

23:15

Chorwatka wpadła w bandę przy obronie ataku Stysiak, ale jej ofiarność nie przyniosła punktu, bo polska atakująca zdobyła punkt w kolejnej próbie!

22:15

Dwie zepsute zagrywki z rzędu. Chyba tylko kataklizm może zabrać zwycięstwo Polsce! Szlagowska zmieniła jeszcze Górecką.

21:14

Fatalny atak Milos w aut z drugiej linii! Polki są cztery punkty od zwycięstwa!

20:14

Fabris zatrzymana z drugiej linii! Witkowska z kolejnym punktowym blokiem, a wcześniej skończyła atak z jednej nogi!

18:14

Wydawało się, że Polki wygrały kolejną długą akcję, ale trener Chorwacji poprosił o challenge i miał rację. Joanna Wołosz minimalnie dotknęła siatki.

17:13

Fabris świetnie zaserwowała, ale Wołosz dograła wysoką piłkę do Różański i ta kapitalnie ją skończyła!

15:11

Fantastyczna obrona Stenzel nie poszła na marne! Różański nie skończyła ataku, ale Milos zaatakowała w aut! Po chwili kapitalny blok na Fabris! Czas dla Chorwacji.

12:10

Stysiak dwukrotnie uderzyła z całej siły, ale Chorwatki to broniły. Na szczęście Różański zdobyła punkt z drugiej linii!

11:9

Ajjj! Wołosz pospieszyła się z kiwką i Chorwatki zdobyły łatwy punkt spod siatki.

10:7

Dwa świetne ataki Góreckiej z lewego skrzydła! Najpierw wykorzystała kapitalną obronę Stenzel, a później skończyła kontrę po bardzo dobrej zagrywce Różański.

8:7

As serwisowy Różański!

7:7

Udana kontra Stysiak z trzeciego metra!

5:6

Chorwatki pogubiły się w obronie i nie podbiły kiwki Różański, która odbiła się jeszcze od bloku.

3:5

Polki miały darmową piłkę, ale Korneluk dograła ją do rozgrywającej na czwarty metr... Stysiak nie skończyła ataku po wolnej wystawie od Wołosz, a Fabris zakończyła akcję.

2:4

Stysiak dała się ustrzelić Mlinar z zagrywki, choć stała na aucie. Po chwili polska atakująca poprawiła się skutecznym atakiem z lewego skrzydła.

1:2

Polki wróciły do wyjściowego ustawienia, ale nie najlepiej zaczęły tego seta. Na szczęście Deak zaserwowała w aut.

0:0

Początek czwartego seta! Tym razem to Chorwatki serwują.

Losy trzeciego seta w dużej mierze odmieniła rezerwowa rozgrywająca - Katarzyna Wenerska. Kapitalną zagrywką pomogła koleżankom w dogonieniu rywalek.

25:23

Tak jest! Przechodząca piłka po zagrywce i Korneluk natychmiast ją skończyła! Co za zwycięstwo Polek w 3. secie!

24:23

Uff! Polki nie mogły dobić się do pomarańczowego, ale Fabris zaatakowała zza trzeciego metra w aut!

23:23

Niestety, Gałkowska nie skończyła ataku i Mlinar wykorzystała kontrę na lewym skrzydle. Szykuje się gorąca końcówka.

23:21

Ajjj! Autowa zagrywka Wenerskiej, ale polska rozgrywająca i tak zrobiła niesamowitą robotę. Po chwili Gałkowska kapitalnie obiła chorwacki blok oburącz na lewym skrzydle!

22:20

Na przyjęciu Chorwacji pojawiła się Grbavica, ale przyjęła piłkę niemal na drugą stronę. Chorwatki nie mogły zaatakować i Polki otrzymały piłkę, którą skończyła Różański!

21:20

Przechodząca piłka po zagrywce Wenerskiej i Polki wychodzą na prowadzenie za sprawą Witkowskiej! Od 8:16 do 21:20!

20:20

Monika Gałkowska! Fantastyczna pogoń Polek się udała! Mamy remis!

19:20

Kolejna świetna zagrywka Wenerskiej, Polki popracowały w obronie i Różański skończyła kontrę na lewym skrzydle! Już tylko punkt przewagi Chorwacji!

18:20

Co za akcja! Najdłuższa w tym meczu, nie brakowało fantastycznych obron, ale w końcu to Gałkowska zdobyła punkt po bloku! Siatkarki grały tę wymianę ponad 36 sekund!

17:20

Świetny blok Polek na lewym skrzydle i chorwacki trener poprosił o drugi czas.

16:20

Różański skończyła atak z lewej strony, ale Polki mają coraz mniej czasu na odrobienie strat. Podwójna zmiana po naszej stronie.

14:19

Niewiarygodne! Wydawało się, że Chorwatka splasowała z piątego metra w aut, ale jej trener poprosił o challenge, który wykazał, że piłka milimetrowo zetknęła się z linią... Mogło być 15:18, jest 14:19.

14:18

Chorwatki powiększyły przewagę, ale Górecka na szczęście skończyła atak z prawego skrzydła.

13:16

Fatalny błąd Deak - "wystawiła piłkę" w aut po naszej stronie. A po chwili kolejny blok na Fabris! Polki zbliżyły się do rywalek.

11:16

Atak Fabris w siatkę, a po chwili świetny blok na chorwackiej atakującej. Trener Chorwatek poprosił o czas, choć wciąż mają 5 punktów przewagi.

8:16

Chorwatki grają jak natchnione. Bronią wszystko i kończą własne ataki. Uratować tego seta będzie niezwykle trudno.

8:15

Fabris zaatakowała w aut, ale po rękach Góreckiej. Po chwili Górecka została zablokowana. Gra Polek całkowicie się posypała i Lavarini wykorzystał drugi czas.

7:12

Fatalne przyjęcie Stenzel na drugą stronę i Chorwatki zdobyły kolejny punkt. Robi się nieciekawie.

7:11

As Butigan w sam narożnik...

7:10

Fatalny okres gry Polek. Zaczęło się od słabego przyjęcia, a Stysiak z sytuacyjnej piłki odbiła oburącz w siatkę... Lavarini poprosił o czas.

6:6

Nieporozumienie na linii Wołosz - Stysiak w drugiej linii i Deak popisała się kapitalną kiwką z drugiej piłki w sam narożnik. Przewaga Polek to już przeszłość.

6:4

Po błędzie Stysiak Chorwacja złapała dystans, ale Różański ponownie świetnie zaatakowała z lewego skrzydła.

5:2

Polki mocno walczą i tym razem Milos zaatakowała w aut, a po chwili taki sam błąd popełniła Butigan!

2:1

Najpierw Różański popisała się kiwką z drugiej linii, a teraz skończyła atak z lewego skrzydła! Ważne punkty naszej przyjmującej.

0:1

Chorwatki miały ogromne problemy z przyjęciem zagrywki Wołosz, ale Polki nie wykorzystały czterech szans na zdobycie punktu...

0:0

Czas na trzeciego seta. Rozpoczęła go Joanna Wołosz.

W tych dwóch setach brakowało udanych ataków Zuzanny Góreckiej, co nie umknęło kibicom.

21:25

Koniec drugiego seta! Gałkowska została zablokowana na lewym skrzydle i mamy remis 1:1.

21:24

Dopiero trzeci punkt Fabris w tym meczu, ale Chorwatki mają trzy piłki setowe.

21:23

Fedusio weszła za Różański, a Górecka poprawiła się perfekcyjnym przyjęciem, dzięki któremu Witkowska popisała się fenomenalnym atakiem ze środka. Podwójna zmiana Gałkowska-Wenerska, podobnie jak w 1. secie.

20:23

Niestety, Górecka szarpnęła przyjęciem i Różański została zablokowana podwójnym blokiem na lewym skrzydle.

20:21

Wyśmienity blok Witkowskiej na Fabris! Gwiazda Chorwatek ma dziś ogromne problemy, a Polki gonią rywalki w końcówce.

19:21

Świetna zagrywka Korneluk i Milos zaatakowała z trudnej piłki w aut! Czas dla Chorwacji.

17:21

Niestety, Polki przegrały dłuższą akcję po kiwce Fabris, która po polskim bloku trafiła w antenkę. Na parkiecie nieco zawrzało i sędzia ukarał obu trenerów żółtą kartką.

15:19

Nie najlepsze przyjęcie Polek i Stysiak została zablokowana w ataku zza trzeciego metra.

15:17

Dobra zagrywka Witkowskiej, Wołosz zamarkowała atak z drugiej piłki, ale wystawiła piłkę do Korneluk i polska środkowa zdobyła punkt pomimo podwójnego bloku na środku!

13:16

Kapitalny blok Wołosz i Witkowskiej na Milos!

11:15

Ależ szkoda! Chorwatki miały problemy w przyjęciu i atakowały daleko od siatki, ale Korneluk nie poradziła sobie w obronie. Po chwili słabe przyjęcie Polek i Różański została zablokowana. Drugi czas dla Lavariniego.

10:12

Stysiak pewnie zdobyła punkt z lewego skrzydła na pojedynczym bloku.

8:10

Kolejny świetny atak Witkowskiej z jednej nogi! Trochę martwią problemy Góreckiej ze skończeniem ataku, Chorwatki dobrze podbijają jej uderzenia.

7:8

Dobry atak Różański z lewego skrzydła, po chwili jej dobra zagrywka i obrona i Stysiak skończyła kontrę z prawego ataku! W następnej akcji Różański skończyła sytuacyjną piłkę na potrójnym bloku z drugiej linii!

4:7

Ładny atak Witkowskiej z jednej nogi.

2:6

Robi się nerwowo. Dwa nieudane ataki Polek w aut i Stefano Lavarini poprosił o czas.

2:4

Polki doszły rywalki na 2:2 po czujnym bloku na środku, ale teraz Chorwatki świetnie obroniły atak Korneluk ze środka i wyprowadziły bardzo dobrą kontrę z drugiej linii.

0:2

Przegrana dłuższa akcja i udany blok Samadan na Korneluk. Nie najlepszy początek seta w wykonaniu Polek.

0:0

Chorwatki rozpoczynają drugiego seta od zagrywki!

Na trybunach w Arnhem pojawiło się wielu polskich kibiców!

25:19

Koniec pierwszego seta! Chorwatka zaserwowała w siatkę.

24:18

Świetny atak Gałkowskiej na kontrze po bloku, a po chwili as serwisowy Wenerskiej! Piłki setowe dla Polski!

22:18

Kolejny świetny atak Różański z lewego skrzydła. Otrzymała piłkę na pojedynczym bloku i nie miała problemów ze zdobyciem punktu. Podwójna zmiana: Gałkowska i Wenerska za Stysiak oraz Wołosz.

20:17

Szkoda kontry Stysiak. Samadan zdobyła punkt ze środka.

19:15

Uff! Górecka nie skończyła kolejnego ataku, a Fabris zaatakowała w aut, ale przekonywała, że piłka zahaczyła o blok. Chorwatki poprosiły o challenge, który podtrzymał decyzję sędziego głównego.

18:15

Udany blok na Góreckiej i as serwisowy Chorwatki po nieudanym przyjęciu Różański. Przewaga Polek stopniała do trzech punktów.

18:12

Wydawało się, że Polki zdobędą punkt po zagrywce, jednak Chorwatki zdołały przebić piłkę i obroniły nasz atak ze środka. Na szczęście Stysiak zdobyła punkt udaną kiwką z sytuacyjnej piłki.

16:11

Dwa świetne ataki Różański z lewego skrzydła! Polki wyglądają na razie naprawdę dobrze.

14:9

Chorwatki po powrocie do gry dwukrotnie zaatakowały w aut.

12:8

Polki prowadzą na przerwie technicznej czterema punktami!

10:6

Największa gwiazda Chorwatek słabo weszła w mecz. Dwa razy została zablokowana, a teraz Fabris wpadła w siatkę przy próbie ataku.

8:5

Szczęśliwy punkt Zuzanny Góreckiej po niezbyt dobrej sytuacyjnej wystawie Stenzel. Chorwatki pogubiły się w obronie.

6:3

Nie najlepsze przyjęcie Stenzel, ale Wołosz zamarkowała wystawę i zaskoczyła Chorwatki. Ważny punkt.

4:1

Trzeci skuteczny blok Polek! Tym razem na atakującej Fabris! Świetny początek meczu w tym elemencie.

2:1

Udany pierwszy atak Magdaleny Stysiak po bloku! Na nią w dużej mierze liczą polscy kibice.

0:0

Zaczynamy! Na zagrywce Joanna Wołosz.

Mlinar, Samadan, Fabris, Deak, Butigan, Milos, Stimac - to podstawowy skład Chorwacji.

Znamy już wyjściową szóstkę reprezentacji Polski!

Siatkarki obu drużyn są już na parkiecie, a spiker zapowiedział po polsku dwie zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego"!

Polki wracają na mistrzostwa świata po 12 latach przerwy!

Witamy w relacji na żywo z meczu otwarcia mistrzostw świata w siatkówce kobiet Polska - Chorwacja! Początek spotkania już o 18:00.

Czy polskie siatkarki odniosą sukces na mistrzostwach świata?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE