Siatkówka, MŚ siatkarek 2022, Polska, reprezentacja Polski, siatkarki, Kamila Witkowska

i

Autor: FIVB Polskie siatkarki w meczu MŚ 2022

Udany powrót po 12 latach

Polskie siatkarki wygrały w meczu otwarcia mistrzostw świata! Świetna pogoń w 3. secie, udany powrót na MŚ po 12 latach [WYNIK]

2022-09-23 20:01

Polskie siatkarki znakomicie rozpoczęły mistrzostwa świata! W meczu otwarcia wygrały z Chorwacją 3:1 i zainkasowały trzy punkty. Dla Biało-Czerwonych był to pierwszy występ na imprezie tej rangi od 12 lat! Nie brakowało trudnych momentów, zwłaszcza w trzecim secie, ale podopieczne Stefano Lavariniego pokazały hart ducha i odrobiły straty od stanu 8:16. W czwartym secie dały prawdziwy popis! Polska - Chorwacja WYNIK

Polska - Chorwacja 3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 25:15)

Polska: Stenzel, Obiała, Alagierska-Szczepaniak, Korneluk, Witkowska, Gałkowska, Górecka, Stysiak, Fedusio, Szczygłowska, Wołosz, Szlagowska, Wenerska, Różański

Chorwacja: Grbavica, Strunjak, Butigan, Peric, Milos, Mlinar, Karatović, Dumancić, Marković, Fabris, Samadan, Deak, Stimac, Tomić

Tegoroczne mistrzostwa świata odbywają się w Holandii i Polsce i właśnie drużyny gospodarzy otrzymały przywilej otwarcia turnieju. Jako pierwsze na parkiecie w Arnhem pojawiły się Biało-Czerwone, które wróciły na MŚ po 12 latach przerwy. Były faworytkami starcia z Chorwacją i potwierdziły to w pierwszym secie. Od początku objęły kilkupunktowe prowadzenie i spokojnie dowiozły tę przewagę, wygrywając 25:19. Prawdziwą liderką była Magdalena Stysiak, ale cały zespół wyglądał naprawdę dobrze. Sytuacja odwróciła się po krótkiej przerwie, gdy to Chorwatki zdominowały drugiego seta. Tym razem nasze rywalki szybko zdobyły przewagę i dbały o nią do samego końca. W pewnym momencie Polki doszły je na zaledwie punkt (20:21), ale to Chorwacja wyrównała stan meczu dzięki zwycięstwu 25:21.

Decydujący okazał się szalony trzeci set. W nim nie brakowało zwrotów akcji, gdyż to Polki zaczęły od prowadzenia 5:2. Grały dobrze i nic nie wskazywało na to, co się później stało. Chorwatki złapały znakomity rytm i wyszły na prowadzenie 16:8! Wielu kibiców spisało już tego seta na straty, a nic nie wskazywało na pozytywny finał. Jednak polskie siatkarki się nie poddały i krok po kroku zaczęły odrabiać straty. Przy stanie 16:20 Lavarini przeprowadził podwójną zmianę, a druga rozgrywająca - Katarzyna Wenerska - okazała się bohaterką. W dużej mierze dzięki jej zagrywkom Polki zdobyły sześć kolejnych punktów i objęły prowadzenie 22:20. W emocjonującej końcówce okazały się lepsze i wygrały 25:23! Czwarty set był pokazem siły naszej reprezentacji i zakończył się wynikiem 25:15. Teraz polskie siatkarki przeniosą się z Arnhem do Trójmiasta, gdzie dokończą zmagania w ramach grupy B. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Polska - Chorwacja:

Na żywo

Polska - Chorwacja

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

To już koniec naszej relacji na żywo. Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia w portalu sport.se.pl!

Polki udanie rozpoczęły mistrzostwa świata, a następne mecze rozegrają już w Ergo Arenie! 

25:15

Koniec meczu! Szczęśliwy as Witkowskiej po taśmie i Polki inkasują trzy punkty!

24:15

Wołosz świetnie obsłużyła Szlagowską i ta zdobyła pierwszy punkt na MŚ!

23:15

Chorwatka wpadła w bandę przy obronie ataku Stysiak, ale jej ofiarność nie przyniosła punktu, bo polska atakująca zdobyła punkt w kolejnej próbie!

22:15

Dwie zepsute zagrywki z rzędu. Chyba tylko kataklizm może zabrać zwycięstwo Polsce! Szlagowska zmieniła jeszcze Górecką.

21:14

Fatalny atak Milos w aut z drugiej linii! Polki są cztery punkty od zwycięstwa!

20:14

Fabris zatrzymana z drugiej linii! Witkowska z kolejnym punktowym blokiem, a wcześniej skończyła atak z jednej nogi!

18:14

Wydawało się, że Polki wygrały kolejną długą akcję, ale trener Chorwacji poprosił o challenge i miał rację. Joanna Wołosz minimalnie dotknęła siatki.

17:13

Fabris świetnie zaserwowała, ale Wołosz dograła wysoką piłkę do Różański i ta kapitalnie ją skończyła!

15:11

Fantastyczna obrona Stenzel nie poszła na marne! Różański nie skończyła ataku, ale Milos zaatakowała w aut! Po chwili kapitalny blok na Fabris! Czas dla Chorwacji.

12:10

Stysiak dwukrotnie uderzyła z całej siły, ale Chorwatki to broniły. Na szczęście Różański zdobyła punkt z drugiej linii!

11:9

Ajjj! Wołosz pospieszyła się z kiwką i Chorwatki zdobyły łatwy punkt spod siatki.

10:7

Dwa świetne ataki Góreckiej z lewego skrzydła! Najpierw wykorzystała kapitalną obronę Stenzel, a później skończyła kontrę po bardzo dobrej zagrywce Różański.

8:7

As serwisowy Różański!

7:7

Udana kontra Stysiak z trzeciego metra!

5:6

Chorwatki pogubiły się w obronie i nie podbiły kiwki Różański, która odbiła się jeszcze od bloku.

3:5

Polki miały darmową piłkę, ale Korneluk dograła ją do rozgrywającej na czwarty metr... Stysiak nie skończyła ataku po wolnej wystawie od Wołosz, a Fabris zakończyła akcję.

2:4

Stysiak dała się ustrzelić Mlinar z zagrywki, choć stała na aucie. Po chwili polska atakująca poprawiła się skutecznym atakiem z lewego skrzydła.

1:2

Polki wróciły do wyjściowego ustawienia, ale nie najlepiej zaczęły tego seta. Na szczęście Deak zaserwowała w aut.

0:0

Początek czwartego seta! Tym razem to Chorwatki serwują.

Losy trzeciego seta w dużej mierze odmieniła rezerwowa rozgrywająca - Katarzyna Wenerska. Kapitalną zagrywką pomogła koleżankom w dogonieniu rywalek.

25:23

Tak jest! Przechodząca piłka po zagrywce i Korneluk natychmiast ją skończyła! Co za zwycięstwo Polek w 3. secie!

24:23

Uff! Polki nie mogły dobić się do pomarańczowego, ale Fabris zaatakowała zza trzeciego metra w aut!

23:23

Niestety, Gałkowska nie skończyła ataku i Mlinar wykorzystała kontrę na lewym skrzydle. Szykuje się gorąca końcówka.

23:21

Ajjj! Autowa zagrywka Wenerskiej, ale polska rozgrywająca i tak zrobiła niesamowitą robotę. Po chwili Gałkowska kapitalnie obiła chorwacki blok oburącz na lewym skrzydle!

22:20

Na przyjęciu Chorwacji pojawiła się Grbavica, ale przyjęła piłkę niemal na drugą stronę. Chorwatki nie mogły zaatakować i Polki otrzymały piłkę, którą skończyła Różański!

21:20

Przechodząca piłka po zagrywce Wenerskiej i Polki wychodzą na prowadzenie za sprawą Witkowskiej! Od 8:16 do 21:20!

20:20

Monika Gałkowska! Fantastyczna pogoń Polek się udała! Mamy remis!

19:20

Kolejna świetna zagrywka Wenerskiej, Polki popracowały w obronie i Różański skończyła kontrę na lewym skrzydle! Już tylko punkt przewagi Chorwacji!

18:20

Co za akcja! Najdłuższa w tym meczu, nie brakowało fantastycznych obron, ale w końcu to Gałkowska zdobyła punkt po bloku! Siatkarki grały tę wymianę ponad 36 sekund!

17:20

Świetny blok Polek na lewym skrzydle i chorwacki trener poprosił o drugi czas.

16:20

Różański skończyła atak z lewej strony, ale Polki mają coraz mniej czasu na odrobienie strat. Podwójna zmiana po naszej stronie.

14:19

Niewiarygodne! Wydawało się, że Chorwatka splasowała z piątego metra w aut, ale jej trener poprosił o challenge, który wykazał, że piłka milimetrowo zetknęła się z linią... Mogło być 15:18, jest 14:19.

14:18

Chorwatki powiększyły przewagę, ale Górecka na szczęście skończyła atak z prawego skrzydła.

13:16

Fatalny błąd Deak - "wystawiła piłkę" w aut po naszej stronie. A po chwili kolejny blok na Fabris! Polki zbliżyły się do rywalek.

11:16

Atak Fabris w siatkę, a po chwili świetny blok na chorwackiej atakującej. Trener Chorwatek poprosił o czas, choć wciąż mają 5 punktów przewagi.

8:16

Chorwatki grają jak natchnione. Bronią wszystko i kończą własne ataki. Uratować tego seta będzie niezwykle trudno.

8:15

Fabris zaatakowała w aut, ale po rękach Góreckiej. Po chwili Górecka została zablokowana. Gra Polek całkowicie się posypała i Lavarini wykorzystał drugi czas.

7:12

Fatalne przyjęcie Stenzel na drugą stronę i Chorwatki zdobyły kolejny punkt. Robi się nieciekawie.

7:11

As Butigan w sam narożnik...

7:10

Fatalny okres gry Polek. Zaczęło się od słabego przyjęcia, a Stysiak z sytuacyjnej piłki odbiła oburącz w siatkę... Lavarini poprosił o czas.

6:6

Nieporozumienie na linii Wołosz - Stysiak w drugiej linii i Deak popisała się kapitalną kiwką z drugiej piłki w sam narożnik. Przewaga Polek to już przeszłość.

6:4

Po błędzie Stysiak Chorwacja złapała dystans, ale Różański ponownie świetnie zaatakowała z lewego skrzydła.

5:2

Polki mocno walczą i tym razem Milos zaatakowała w aut, a po chwili taki sam błąd popełniła Butigan!

2:1

Najpierw Różański popisała się kiwką z drugiej linii, a teraz skończyła atak z lewego skrzydła! Ważne punkty naszej przyjmującej.

0:1

Chorwatki miały ogromne problemy z przyjęciem zagrywki Wołosz, ale Polki nie wykorzystały czterech szans na zdobycie punktu...

0:0

Czas na trzeciego seta. Rozpoczęła go Joanna Wołosz.

W tych dwóch setach brakowało udanych ataków Zuzanny Góreckiej, co nie umknęło kibicom. 

21:25

Koniec drugiego seta! Gałkowska została zablokowana na lewym skrzydle i mamy remis 1:1.

21:24

Dopiero trzeci punkt Fabris w tym meczu, ale Chorwatki mają trzy piłki setowe.

21:23

Fedusio weszła za Różański, a Górecka poprawiła się perfekcyjnym przyjęciem, dzięki któremu Witkowska popisała się fenomenalnym atakiem ze środka. Podwójna zmiana Gałkowska-Wenerska, podobnie jak w 1. secie.

20:23

Niestety, Górecka szarpnęła przyjęciem i Różański została zablokowana podwójnym blokiem na lewym skrzydle.

20:21

Wyśmienity blok Witkowskiej na Fabris! Gwiazda Chorwatek ma dziś ogromne problemy, a Polki gonią rywalki w końcówce.

19:21

Świetna zagrywka Korneluk i Milos zaatakowała z trudnej piłki w aut! Czas dla Chorwacji.

17:21

Niestety, Polki przegrały dłuższą akcję po kiwce Fabris, która po polskim bloku trafiła w antenkę. Na parkiecie nieco zawrzało i sędzia ukarał obu trenerów żółtą kartką.

15:19

Nie najlepsze przyjęcie Polek i Stysiak została zablokowana w ataku zza trzeciego metra.

15:17

Dobra zagrywka Witkowskiej, Wołosz zamarkowała atak z drugiej piłki, ale wystawiła piłkę do Korneluk i polska środkowa zdobyła punkt pomimo podwójnego bloku na środku!

13:16

Kapitalny blok Wołosz i Witkowskiej na Milos!

11:15

Ależ szkoda! Chorwatki miały problemy w przyjęciu i atakowały daleko od siatki, ale Korneluk nie poradziła sobie w obronie. Po chwili słabe przyjęcie Polek i Różański została zablokowana. Drugi czas dla Lavariniego.

10:12

Stysiak pewnie zdobyła punkt z lewego skrzydła na pojedynczym bloku.

8:10

Kolejny świetny atak Witkowskiej z jednej nogi! Trochę martwią problemy Góreckiej ze skończeniem ataku, Chorwatki dobrze podbijają jej uderzenia.

7:8

Dobry atak Różański z lewego skrzydła, po chwili jej dobra zagrywka i obrona i Stysiak skończyła kontrę z prawego ataku! W następnej akcji Różański skończyła sytuacyjną piłkę na potrójnym bloku z drugiej linii!

4:7

Ładny atak Witkowskiej z jednej nogi.

2:6

Robi się nerwowo. Dwa nieudane ataki Polek w aut i Stefano Lavarini poprosił o czas.

2:4

Polki doszły rywalki na 2:2 po czujnym bloku na środku, ale teraz Chorwatki świetnie obroniły atak Korneluk ze środka i wyprowadziły bardzo dobrą kontrę z drugiej linii.

0:2

Przegrana dłuższa akcja i udany blok Samadan na Korneluk. Nie najlepszy początek seta w wykonaniu Polek.

0:0

Chorwatki rozpoczynają drugiego seta od zagrywki!

Na trybunach w Arnhem pojawiło się wielu polskich kibiców! 

25:19

Koniec pierwszego seta! Chorwatka zaserwowała w siatkę.

24:18

Świetny atak Gałkowskiej na kontrze po bloku, a po chwili as serwisowy Wenerskiej! Piłki setowe dla Polski!

22:18

Kolejny świetny atak Różański z lewego skrzydła. Otrzymała piłkę na pojedynczym bloku i nie miała problemów ze zdobyciem punktu. Podwójna zmiana: Gałkowska i Wenerska za Stysiak oraz Wołosz.

20:17

Szkoda kontry Stysiak. Samadan zdobyła punkt ze środka.

19:15

Uff! Górecka nie skończyła kolejnego ataku, a Fabris zaatakowała w aut, ale przekonywała, że piłka zahaczyła o blok. Chorwatki poprosiły o challenge, który podtrzymał decyzję sędziego głównego.

18:15

Udany blok na Góreckiej i as serwisowy Chorwatki po nieudanym przyjęciu Różański. Przewaga Polek stopniała do trzech punktów.

18:12

Wydawało się, że Polki zdobędą punkt po zagrywce, jednak Chorwatki zdołały przebić piłkę i obroniły nasz atak ze środka. Na szczęście Stysiak zdobyła punkt udaną kiwką z sytuacyjnej piłki.

16:11

Dwa świetne ataki Różański z lewego skrzydła! Polki wyglądają na razie naprawdę dobrze.

14:9

Chorwatki po powrocie do gry dwukrotnie zaatakowały w aut.

12:8

Polki prowadzą na przerwie technicznej czterema punktami!

10:6

Największa gwiazda Chorwatek słabo weszła w mecz. Dwa razy została zablokowana, a teraz Fabris wpadła w siatkę przy próbie ataku.

8:5

Szczęśliwy punkt Zuzanny Góreckiej po niezbyt dobrej sytuacyjnej wystawie Stenzel. Chorwatki pogubiły się w obronie.

6:3

Nie najlepsze przyjęcie Stenzel, ale Wołosz zamarkowała wystawę i zaskoczyła Chorwatki. Ważny punkt.

4:1

Trzeci skuteczny blok Polek! Tym razem na atakującej Fabris! Świetny początek meczu w tym elemencie.

2:1

Udany pierwszy atak Magdaleny Stysiak po bloku! Na nią w dużej mierze liczą polscy kibice.

0:0

Zaczynamy! Na zagrywce Joanna Wołosz.

Mlinar, Samadan, Fabris, Deak, Butigan, Milos, Stimac - to podstawowy skład Chorwacji.

Znamy już wyjściową szóstkę reprezentacji Polski! 

Siatkarki obu drużyn są już na parkiecie, a spiker zapowiedział po polsku dwie zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego"!

Polki wracają na mistrzostwa świata po 12 latach przerwy!

Witamy w relacji na żywo z meczu otwarcia mistrzostw świata w siatkówce kobiet Polska - Chorwacja! Początek spotkania już o 18:00.

Sonda
Czy polskie siatkarki odniosą sukces na mistrzostwach świata?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze