Bartosz Kurek

i

Autor: FIVB Bartosz Kurek

Nietypowy strój Kurka

Bartosz Kurek wystąpił w specjalnej koszulce. Wziął udział w niezwykłej akcji

2022-07-24 18:21

Reprezentacja Polki odpadła z walki o finał Ligi Narodów i pozostała jej walka o brąz przeciwko Włochom. Mecz z gospodarzami imprezy finałowej czołowy zawodnik polskiej drużyny, Bartosz Kurek, zaczął spotkanie w specjalnej koszulce. Można było pomyśleć, że jest „drugim libero” ale chodziło zgoła o coś innego.

Reprezentacja Polski musiała uznać wyższość USA w półfinale Ligi Narodów, ale to nie oznaczało końca walki o medal tej imprezy. W starciu o trzecie miejsce Polacy stanęli naprzeciw Włochom, którzy w półfinale ulegli Francuzom. Uwagę wielu fanów zwrócił uwagę fakt, że Simone Giannelli w zespole Włoch oraz Bartosz Kurek w drużynie Biało-Czerwonych, założyli specjalne koszulki. Oczywiście, nie pełnili oni roli libero, którzy wyróżniają się na parkiecie właśnie inną koszulką niż reszta zawodników. Była to część specjalnej akcji, wspierającej walkę z nierównością sporcie.

Kamil Semeniuk o kadrze, Grbiciu i transferze do Perugii

Bartosz Kurek w specjalnej koszulce w walce o trzecie miejsce

Kampania nosi nazwę "Equal Jersey". Czołowi zawodnicy grają w specjalnie zaprojektowanych koszulkach i zwracają uwagę na równouprawnienie. Światowe władze siatkówki chcą podkreślić problem nierówności w sporcie. W meczu Włochy – Polska koszulki takie założyli Bartosz Kurek oraz Simone Giannelli, ale już w trakcie pierwszego seta zmienili je na standardowe stroje.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze