Polska - Francja, Grzegorz Bociek

Autor: East News

El. do ME. Polacy rozgromili Macedończyków

2014-05-25 19:28

W ostatnim meczu eliminacji do mistrzostw Europy polscy siatkarze nie zawiedli kibiców. Mimo że biało-czerwoni już wcześniej zaklepali sobie awans, to po raz kolejny udowodnili mistrzowską formę i pewnie wygrali. Podopieczni Stephana Antigi rozbili Macedończykó 3:0.

Polacy od początku kontrolowali przebieg spotkania, a prym wśród biało-czerwonych wiedli Michał Winiarski i Grzegorz Bociek. Szansę gry od początku po raz pierwszy otrzymał Mateusz Mika, który w składzie polskiej kadry zastępuje kontuzjowanego Michała Kubiaka. Mika był najczęściej przyjmującym siatkarzem w I secie (70-procent skutecznego przyjęcia) i głównie dzięki tej trójce Polacy wygrali tego seta do 19.

Polska - Łotwa. Awans naszych siatkarzy na mistrzostwa Europy

Drugi set skończył się identycznym wynikiem, natomiast najwięcej problemów nasi mieli w trzeciej odsłonie. Rywale prowadzili już nawet 8:4, ale podopieczni Antigi natychmiast rzucili się do odrabiania strat i wygrali tę odsłonę do 21, a cały mecz 3:0.

W tabeli grupy A eliminacji do mistrzostw Europy po 6. meczach Polska jest na 1. miejscu z dorobkiem 16 punktów. Druga jest Słowenia (8 pkt.), trzecia Macedonia (5) i na ostatnim miejscu znajduje się Łotwa (4)