Koronawirus także w siatkarskiej Vervie Warszawa! Sześciu zakażonych, mecze przełożone

2020-09-27 13:06
Prezydent Radomia i wiceszef MON zakażeni koronawirusem
Autor: źródło: pixabay.com

Koronawirus ostro zaatakował PlusLigę siatkarzy! Ledwie kilka dni temu otrzymaliśmy informację, że w Ślepsku Suwałki stwierdzono pięć przypadków pozytywnych rezultatów badań, a w niedziele 27 września o zakażeniu w zespole poinformowała Verva Warszawa. Mecze z udziałem stołecznej drużyny z trzeciej i czwartej kolejki zostały przełożone.

Verva miała w niedzielę grać u siebie ze Stalą Nysa, a w środę ze Skrą Bełchatów. Tych spotkań ligowych nie będzie w przewidzianym terminie, po tym jak sześciu członków drużyny i sztabu szkoleniowego otrzymało pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2! Badania kontrolne wykonano w sobotę, bo wcześniej jeden z graczy narzekał na gorsze samopoczucie i podwyższoną temperaturę.

Koronawirus w PlusLidze siatkarzy. AZS Olsztyn przebadał wszystkich graczy i poznał wyniki

Klub z Warszawy wydał w tej sprawie komunikat, oto jego pełna treść:

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa informuje, iż w rezultacie przeprowadzonych 26 września testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 sześciu członków drużyny i sztabu szkoleniowego otrzymało wyniki pozytywne. Z uwagi na dobro osobiste siatkarzy i członków sztabu, nie podajemy do publicznej wiadomości ich danych osobowych. Cała drużyna oraz wszyscy pracownicy klubu poddali się samoizolacji i czekają na dalsze zalecenia oraz kontakt z sanepidu.Testy RT-PCR wśród drużyny i pracowników klubu przeprowadzone zostały po otrzymaniu pozytywnego wyniku u zawodnika, zgłaszającego gorsze samopoczucie i podwyższoną temperaturę. W niedzielę 27 września w godzinach przedpołudniowych klub otrzymał wyniki, które potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 u sześciu członków drużyny i sztabu szkoleniowego. O wszystkich podejmowanych krokach klub na bieżąco informował Polską Ligę Siatkówki SA.

W związku z powyższym Polska Liga Siatkówki SA na wniosek VERVY Warszawa ORLEN Paliwa zdecydowała się przełożyć mecze: 3. kolejki PlusLigi ze Stalą Nysa (pierwotnie zaplanowany na niedzielę 27 września 2020 roku) oraz 4. kolejki PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów (pierwotnie zaplanowany na środę 30 września 2020 roku). Nowe terminy spotkań ustalone i podane do publicznej wiadomości zostaną w późniejszym czasie. Wszystkie zakupione bilety zachowują swoją ważność.

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa apeluje do osób, które miały kontakt z jakimkolwiek członkiem drużyny, o obserwowanie stanu zdrowia i niezwłoczne zgłaszanie się do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów SARS-CoV-2. Do objawów choroby należą: podwyższona temperatura, uporczywy kaszel, bóle głowy, duszności, utrata węchu i smaku oraz bóle stawowo-mięśniowe i złe samopoczucie”.

Groby sportowców. Zginęli w tragicznych okolicznościach. Niezapomniani

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze