Liga Mistrzów siatkarzy. Zaksa i Jastrzębski Węgiel poznali ćwierćfinałowych rywali [DRABINKA]

2020-02-20 13:30
Siatkówka, Paweł Zatorski, Zaksa Kędzierzyn, Liga Mistrzów
Autor: CEV Radość libero Zaksy Kędzierzyn Pawła Zatorskiego

– Każdy kolejny przeciwnik będzie teraz trzykrotnie silniejszy – mówił trener siatkarzy Zaksy Kędzierzyn Nikola Grbić po awansie podopiecznych do najlepszej ósemki Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski trafili do bardzo łatwej grupy w pierwszej fazie i nie stracili nawet seta, ale teraz zaczną się schody. W czwartek odbyło się losowanie ćwierćfinałów, w których wystąpią dwa polskie zespoły.

Zaksa zagra w tej rundzie LM z mistrzem Rosji Kuzbassem Kemerowo, a Jastrzębski Węgiel zmierzy się z włoskim Itasem Trentino. W pozostałych parach ćwierćfinałowych zagrają Perugia z rosyjskim Fakiełem Nowy Urengoj i Lube Civitanova z Knack Roeselare. Ćwierćfinały i półfinały siatkarskiej Ligi Mistrzów odbywają się w systemie dwumeczów, pierwsze spotkania fazy pucharowej odbędą się na początku marca. 16 maja w Berlinie zostanie rozegrany superfinał rozgrywek. Triumfator zgarnie 500 tys euro, a finalista zainkasuje o połowę mniej.

– Mieliśmy szczęście, że trafiliśmy na taką grupę eliminacyjną, bo oczywiście nie była najsilniejsza ze wszystkich, ale wykonaliśmy dobrą robotę, wygrywając wszystkie mecze po 3:0 – powiedział Grbić. – Wynik żadnego meczu nie był zagrożony, podobnie jak nasza kwalifikacja do kolejnej rundy. Nie straciliśmy też dużo energii. Musimy być ostrożniejsi, bo każdy kolejny przeciwnik będzie teraz trzykrotnie silniejszy. Tak pozostanie do końca sezonu, ale mamy dobrych siatkarzy i będziemy gotowi – zapewnił serbski trener Zaksy.

Siatkówka, Liga Mistrzów, losowanie, drabinka, 2020
Autor: CEV Drabinka fazy pucharowej Ligi Mistrzów siatkarzy 2020