Ma 22 lata, a w kadrze mówią mu "dzień dobry"! Polski siatkarz żartuje z młodszych kolegów

2019-09-09 17:22 MD
Karol Kłos
Autor: CyfraSport Karol Kłos

Polscy siatkarze przygotowują się do mistrzostw Europy, które rozpoczną się już w czwartek, 12 czerwca. Jak w każdym sporcie, także i w naszej siatkówce zachodzi w międzyczasie nieustanna wymiana pokoleniowa. Nawiązać do tego postanowił środkowy biało-czerwonych, Karol Kłos, który podzielił się z kibicami na Twitterze zabawną anegdotką.

Euro 2019 w siatkówkę mężczyzn organizowane jest aż przez cztery kraje. Gospodarzami imprezy są Belgia, Holandia, Francja i Słowenia. Biało-czerwoni jak zawsze podchodzą do turnieju z dużymi aspiracjami. Obecnie kończą fazę przygotowań i lada chwila rozpoczną pojedynki. Swoje mecze grupowe rozegrają w Rotterdamie i Amsterdamie, a ich rywalami będą Holendrzy, Estończycy, Ukraińcy, Czesi oraz Czarnogórcy.

W kadrze polskiego zespołu na europejski czempionat znalazło się m.in. dwóch środkowych Skry Bełchatów - Karol Kłos i Jakub Kochanowski. Ten pierwszy postanowił podzielić się na Twitterze anegdotką związaną z... wiekiem poszczególnych zawodników. Kłos ma 30 lat i w kadrze występuje już od dekady - od 2009 roku. Jego młodszy kolega natomiast to 22-latek i siłą rzeczy zawodnik o dużo mniejszym stażu w zespole narodowym. Nie przeszkadza to jednak posiadać dużego szacunku w oczach młodszych zawodników...

Polacy wyruszają do Holandii w dobrych humorach. Pierwszy pojedynek grupowy rozegrają już w piątek, 13 września. Tego dnia o godzinie 17:00 ich rywalem będzie Estonia.