Malwina Smarzek jako dziecko musiała podjąć ważną decyzję. To zaważyło na całym życiu

2021-08-24 11:03
Malwina Smarzek-Godek
Autor: Cyfra Sport Malwina Smarzek-Godek

Trwają siatkarskie mistrzostwa Europy. Jedną z najważniejszych zawodniczek reprezentacji Polski jest Malwina Smarzek-Godek. Siatkarka zdobywa uznanie doskonałą postawą na parkiecie. Nim jednak rozpoczęła swoją karierę, była zmuszona do podjęcia bardzo ważnej decyzji. Decyzja ta zaważyła na całym życiu zawodniczki.

W bułgarskim Płowdiwie przebywają reprezentantki Polski w siatkówce. To właśnie tam rozgrywają fazę grupową mistrzostw Europy, podczas których spisują się naprawdę bardzo dobrze. Do tej pory "Biało-czerwone mają komplet czterech wygranych i jak burza mkną do odniesienia triumfu w swojej grupie. Potem oczywiście zaczną się schody, bo już od 1/8 finału nie będzie można sobie pozwolić na jakiekolwiek wpadki. Faza pucharowa nie wybacza - błąd oznacza pożegnanie się z turniejem.

Duża w tym wszystkim będzie rola Malwiny Smarzek-Godek, która należy do grona zdecydowanie najwazniejszych polskich siatkarek. Jak się jednak okazuje, jej życie wcale nie musiało się potoczyć w kierunku tego sportu. Jako dziecko obecna reprezentantka trenowała biegi, ale w pewnym momencie klub, w którym to czyniła, zamknięto. Dziewczynka musiała więc podjąć decyzję, w którym kierunku chce się rozwijać sportowo - miała do wyboru karatę i właśnie siatkówkę.

Zobacz też: Sousa nie mógł się tego spodziewać. Cios przyszedł nagle, szykują się wielkie problemy

Jak łatwo się domyśleć, wybór padł właśnie na tę drugą dyscyplinę. I całe szczęście! Teraz Malwina Smarzek-Godek należy do grona zdecydowanie najważniejszych polskich siatkarek. I z pewnością na niej skupiają się reflektory w kontekście dalszej przygody polskiej reprezentacji w mistrzostwach Europy. Po udanej fazie grupowej wszyscy liczą na to, że uda się pokazać klasę także i w fazie pucharowej!

Norman Parke po konferencji EFM SHOW - Maciej Jewtuszko to moje śniadanie | Koloseum
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze