Mistrzostwa Europy siatkarek, mecz Polska - Rumunia, wynik 3:0. Jesteśmy w ćwierćfinale

2011-09-27 4:00

Już po pierwszym, wygranym zresztą w bólach, secie z Rumunią polskie siatkarki były wczoraj pewne awansu do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Ostatecznie biało-czerwone pokonały w Zrenjaninie niżej notowane rywalki zgodnie z planem 3:0.

Trener Alojzy Świderek (59 l.) mocno przebudował podstawowy skład, wpuszczając trzy nowe zawodniczki (Podolec, Wołosz, Strasz). Mimo sporych roszad nikt się nie spodziewał, że pierwsze prowadzenie z 33. drużyną rankingu światowego nasze dziewczyny obejmą dopiero przy stanie 17:16. Wcześniej grały bardzo nerwowo i niedokładnie, przegrywały 5:8 i 6:10.

Dopiero wejście na zagrywkę Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty (28 l.) uspokoiło sytuację. Presja dała jeszcze raz znać o sobie w końcówce, kiedy ze stanu 24:20 dla Polski zrobiło się 24:25. I znów uratowała nas rutyna Skowrońskiej. W kolejnych setach Polki budowały przewagę spokojniej, a trener Świderek korzystał często ze zmienniczek.

Polki przenoszą się teraz do Belgradu, gdzie w czwartek czeka je ćwierćfinałowe spotkanie ze zwyciężczyniami barażu między Serbią a Rumunią.