Mistrzostwa Europy w tym roku jednak W POLSCE! Pójdą na to OGROMNE PIENIĄDZE

2021-02-18 20:24 PM
Polscy siatkarze
Autor: Cyfrasport Polscy siatkarze

W 2021 roku czeka nas wiele ciekawych i prestiżowych imprez sportowych. Jedną z nich są mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn, które odbędą się m.in. w Polsce. Właśnie potwierdził to Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Piotr Gliński. Na organizację europejskiego czempionatu przeznaczona zostanie ogromna kwota.

Pierwszą informację o organizacji mistrzostw Europy przez Polskę otrzymaliśmy w sierpniu 2020 roku. Wtedy na konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ówczesnej minister sportu, Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, poinformowano, że Polska zostanie organizatorem mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn w 2021 roku oraz w mistrzostw świata w siatkówce kobiet w 2022 roku. Czempionat Starego Kontynentu, który ma odbyć się w dniach 1-19 września, nasz kraj zorganizuje razem z Czechami, Estonią i Finlandią.

Bartosz Kurek POPIJA WINKO w restauracji z prześliczną ukochaną. Obostrzenia mu niestraszne

Teraz organizację mistrzostw Europy potwierdził Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Piotr Gliński. Zdradził on także kwotę, jaką premier Mateusz Morawiecki przyznał na organizację siatkarskich ME. - Pan premier Mateusz Morawiecki przyznał z rezerwy premiera 1,2 miliona euro na licencję oraz organizację imprezy - powiedział na konferencji prasowej wicepremier Gliński.

W mistrzostwach Europy wezmą udział 24 zespoły, które rozpoczną rywalizację w czterech grupach. Start w turnieju zapewniony mają gospodarze, oraz osiem najlepszych drużyn z poprzednich mistrzostw: Serbia, Słowenia, Francja, Rosja, Włochy, Ukraina, Niemcy oraz Belgia. Pozostałych 12 uczestników wyłonią kwalifikacje.

Poznaliśmy rywali polskich drużyn w siatkarskiej Lidze Mistrzów [DRABINKA]

W Polsce zaplanowano łącznie aż 25 spotkań, w tym od 6 do 10 meczów z udziałem naszych reprezentantów. Mecze rozgrywane w naszym kraju odbędą się w trzech miastach. Spotkania fazy grupowej zostaną rozegrane w Krakowie, 1/8 oraz 1/4 finału w Gdańsku, zaś półfinały, mecz o brązowy medal oraz finał odbędą się w Katowicach. Turniej rozpocznie się 1 września w fińskim Tampere.

Najnowsze