MŚ w siatkówce: Serbia - Australia 3:1. Pewne zwycięstwo faworytów

2014-09-04 21:10

Mecz grupy A Serbia - Australia nie był wielkim widowiskiem. Obie ekipy popełniały sporo błędów, przez co gra była szarpana i nierówna. W tej walce na niskim poziomie lepsi okazali się faworyzowani Serbowie, którzy ostatecznie pokonali "Kangury" 3:1.

Podopieczni Igora Kolakovicia odnieśli drugie zwycięstwo w grupie. Pierwsze dwa sety to koncert błędów obu zespołów. Serbowie raz za razem psuli zagrywkę, a Australijczycy popełniali proste gafy, jak chociażby przekraczanie linii. Podopieczni Jona Uriarte mieli swoje szanse, jednak pierwsze dwie partie przegrali odpowiednio do 23 i 22.

MŚ w siatkówce: Kamerun - Argentyna 0:3. Albicelestes nie dali szans rywalom

"Kangury" nie złożyły jednak broni i zdołały wygrać czwartą partię, głównie dzięki prostym błędom rywali, którzy mieli ogromne problemy z serwisem. Wszystko wróciło jednak do normy w piątym secie, jak się okazało ostatnim w tym spotkaniu. Serbowie w końcu pokazali próbkę swoich prawdziwych możliwości i wygrali cały mecz 3:1.

To już ich drugi triumf w grupie A. Wcześniej zdołali pokonać Argentynę 3:1. W gorszej sytuacji są natomiast Australijczycy, którzy na swoim koncie mają dwie porażki i o awans z grupy powalczą w arcyważnym spotkaniu z Wenezuelą.

Serbia - Australia 3:1 (25:23, 25:22, 22:25, 25:17)

Serbia: Nikola Kovacevic, Uros Kovacevic, Marko Ivovic, Vlado Petkovic, Dragan Stankovic, Nikola Jovovic, Milos Nikic, Aleksandar Atanasijevic, Sasa Starovic, Marko Podrascanin, Nikola Rosic, Srecko Lisinac.

Australia: Aidan Zingel, Nathan Roberts, Travis Passier, Thomas Edgar, Harrison Peacock, Adam White, Luke Perry, Nehemiah Mote, Grigory Sukochev, Thomas Ewen Douglas-Powell, Luke Smith, Paul Carroll.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!