Polska - Bułgaria, Piotr Nowakowski

Autor: archiwum se.pl

Polska - Bułgaria 2:3. Bułgaria w ćwierćfinale, Polacy przegrywają po dramatycznym meczu

2013-09-25 0:46

Reprezentacja Polski przegrała z Bułgarią 2:3 (25:22, 25:22, 20:25, 24:26, 16:18) w meczu o ćwierćfinał tegorocznych Mistrzostw Europy w siatkówce. W starciu o wejście do najlepszej czwórki turnieju Bułgarzy zmierzą się z Niemcami.

Obie drużyny od samego początku prezentowały na parkiecie bardzo wyrównany poziom gry. W pierwszych dwóch setach lepiej radzili sobie podopieczni Andrei Anastasiego, którzy wygrali obie partie kolejno 25:22, 25:22.

Niestety w następnych setach szczęście opuściło "Biało-Czerwonych", którzy nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Bułgarzy ostatecznie zdołali doprowadzić do tie-breaka.

W nim wydawało się, że bliscy wygrania są nasi reprezentanci. Bartosz Kurek i spółka prowadzili już 9:6, jednak w tamtym momencie coś w ich grze się zacięło. Rywale zdobyli aż cztery punkty z rzędu i do końca meczu trwała już wyrównana walka punkt za punkt. Lepsi w tej wymianie ciosów okazali się Bułgarzy, którzy wygrali piątego seta 18:16.

Polska - Bułgaria 2:3 (25:22, 25:22, 20:25, 24:26, 16:18)