Reprezentacja Polski siatkarek

Autor: Cyfra Sport Polska - Dominikana RELACJA NA ŻYWO

Polki znów przegrywają w Lidze Narodów! Doświadczenie Dominikanek wzięło górę nad naszymi siatkarkami

2021-06-02 20:30

Polskie siatkarki w swoim szóstym meczu w Lidze Narodów nie zdołały pokonać zespołu Dominikany. W pewnym momencie gra naszych zawodniczek wyglądała naprawdę dobrze i wydawało się, że Biało-Czerwone mogą wygrać to spotkanie nawet za komplet punktów, jednak znów zabrakło im koncentracji i nie zdołały ugrać nawet jednego. Tym samym podopieczne Jacka Nawrockiego nie poprawią swojej sytuacji w tabeli Ligi Narodów.

Polska - Dominikana 1:4 (25:22, 22:25, 26:28, 21:25)

Polska: Alagierska, Czyrniańska, Drużkowska, Fedusio, Górecka, Gryka, Jagła, Kąkolewska, Łazowska, Łukasik, Nowicka, Różański, Stenzel, Stysiak

Dominikana: Caro, de la Cruz, Dominguez Martinez, Eve, Gonzalez Lopez, Mambu Casilla, Marte Frica, B. Martinez, J. Martinez, Pena Isabel, Perez Flores, Rivera Brens, Rodriguez, Vargas Valdez

Biało-Czerwone bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie z Dominikaną. Polki przez większą część seta utrzymywały skromne prowadzenie, które zdołały utrzymać do samego końca. W drugiej partii gra znów była wyrównana, jednak tym razem w końcówce więcej koncentracji zachowały Dominikanki. Jak się okazało, kluczowa dla całego meczu miała trzecia odsłona rywalizacji.

Przez większość trwania trzeciego seta Polki prowadziły kilkoma punktami. Niestety, w końcówce roztrwoniły tę przewagę i Dominikanki doprowadziły do remisu. Polki miały nawet trzy piłki setowe, ale nie zdołały ich wykorzystać. To bardzo mocno odbiło się na ich podejściu mentalnym i w czwartej partii dominowały już tylko rywalki. Mimo że pod koniec stratę udało się nieco zmniejszyć, to ostatecznie Dominikanki wygrały czwarty set i całe spotkanie 3:1.