Tomasz Wójtowicz

i

Autor: Cyfra Sport Tomasz Wójtowicz

Kibice w rozpaczy

Polska siatkówka opłakuje śmierć Tomasza Wójtowicza. Poruszające słowa fanów i dziennikarzy

2022-10-25 7:37

Tomasz Wójtowicz nie żyje - ta informacja wstrząsnęła polskim sportem, a przede wszystkim osobami związanymi z siatkówką. Mistrz świata i mistrz olimpijski był jedną z najwybitniejszych postaci polskiej siatkówki. Od ponad trzech lat walczył z nowotworem trzustki i choroba okazała się zbyt przebiegła. Wójtowicz zmarł w wieku 69 lat. W Internecie pojawiło się mnóstwo poruszających wpisów po jego śmierci.

- W poniedziałek 24 października odszedł Tomasz Wójtowicz, mistrz świata i mistrz olimpijski w siatkówce. Taką wiadomość przekazała jego rodzina. Od dawna walczył z chorobą nowotworową. Polski Związek Piłki Siatkowej składa kondolencje najbliższym - można przeczytać na oficjalnej stronie PZPS. Odejście legendy wywołało wśród dziennikarzy i kibiców ogromne poruszenie.

Fani i dziennikarze zareagowali na śmierć Tomasza Wójtowicza. Mnóstwo poruszających wpisów

- Tomek Wójtowicz, mistrz olimpijski z Montrealu (1976) nie żyje. Jeden z najlepszych w historii światowej siatkówki. Zmarł na raka trzustki, miał 69 lat. Nie tylko ja miałem nadzieję, że wygra walkę ze śmiertelną chorobą, zdiagnozowaną w 2019 roku. Pozostaną cudowne wspomnienia - napisał na Twitterze Janusz Pindera.

- Zmarł Tomasz Wójtowicz. Honorowy Obywatel Lublina, wspaniały człowiek, jeden z najlepszych siatkarzy w historii, mistrz świata, mistrz olimpijski. Legenda. Niech spoczywa w pokoju - czytamy we wpisie Krzysztofa Żuka, prezydenta Lublina, rodzinnego miasta Tomasza Wójtowicza.

- Zmarł Tomasz Wójtowicz. Zabrała go przedwcześnie okropna choroba, którą też znam za dobrze. Wierzyłem, że wygra... Miałem zaszczyt komentować z nim kilkadziesiąt meczów. To było zawsze spotkanie z kimś wyjątkowym. Dziękuję, Legendo, za życzliwość i pozytywną aurę. Odpoczywaj - napisał komentator Polsatu Sport, Adam Romański.

PKO Ekstraklasa odc. 10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze