Tomasz Wójtowicz

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Tomasz Wójtowicz

Wielka strata polskiej siatkówki

Tomasz Wójtowicz nie żyje. Legenda polskiej siatkówki przegrała walkę z rakiem

2022-10-25 7:10

Bardzo smutne informacje pojawiły się w poniedziałkową noc. Tomasz Wójtowicz, jeden z najwybitniejszych polskich siatkarzy, przegrał walkę z nowotworem i zmarł w wieku 69 lat. Z chorobą zmagał się od dłuższego czasu, a niedawno zaczął zbieranie funduszy na nowy sposób leczenia. Świat siatkówki żegna swoją wielką postać.

Tomasz Wójtowicz pochodził z Lublina i tam też zbierał pierwsze siatkarskie szlify. Karierę zaczynał w lubelskim MKS, a następnie reprezentował barwy Avii Świdnik, z którą zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. Reprezentując barwy zespołu z Lubelszczyzny trafił do biało-czerwonej kadry, którą prowadził wówczas legendarny Hubert Wagner.

Tomasz Wójtowicz nie żyje. Przegrał walkę z nowotworem

Wraz z reprezentacją Polski zdobył złoty medal mistrzostw świata w 1974 roku, a dwa lata później sięgnął po złoty medal igrzysk olimpijski w Montrealu. W latach 80. wyjechał z Polski i przez osiem lat występował we włoskich klubach. Był uznawany za jednego z najlepszych zawodników na świecie. W swoim dorobku ma również cztery srebrne medale mistrzostw Europy.

Od 2019 roku zmagał się z nowotworem trzustki. - Leczę się. Jestem cierpliwy. Na początku była operacja, teraz cały czas jest chemia. Co dwa tygodnie trzy dni spędzam w szpitalu. Chemii przyjąłem już tak dużo, że przestałem liczyć dawki. - opowiadał niegdyś Wójtowicz w rozmowie z portalem sport.pl. Niedawno ruszyła zbiórka pieniędzy na nowy sposób leczenia.

Niestety Wójtowicz przegrał z czasem. - Dzisiaj odszedł od nas mistrz świata i mistrz olimpijski w siatkówce Tomasz Wójtowicz. Taką wiadomość przekazała nam jego rodzina. Od dłuższego czasu walczył z chorobą nowotworową. Polska Liga Siatkówki składa najszczersze kondolencje najbliższym - czytamy w serwisie plusliga.pl.

PKO Ekstraklasa odc. 10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze