Michał Kubiak

i

Autor: Cyfra Sport Michał Kubiak

Wielki sukces

Serce zabiło nam mocniej, gdy dowiedzieliśmy się, czego dokonał Michał Kubiak. Wyjątkowy moment w życiu. Wielkie święto

2024-04-14 19:30

Michał Kubiak przez wiele lat był liderem reprezentacji Polski siatkarzy. Wielu kibiców nie wyobrażało sobie kadry bez udziały przyjmującego, ale sam zawodnik dwa lata temu rozstał się z biało-czerwoną drużyną. Karierę kontynuuje daleko od Polski i kontynuuje ją z sukcesami. Obecnie Kubiak gra w Chinach w zespole Shanghai Bright, który wywalczył tytuł mistrzowski, a polski siatkarz przeszedł do historii.

Michał Kubiak jest ceniony przez kibiców za swoją nieustępliwość i nieprzejednany charakter, który niejednokrotnie dawał o sobie znać podczas meczów reprezentacji Polski. Były kapitan biało-czerwonej kadry wdawał się niekiedy w słowne utarczki z rywalami i dawał tym jasny sygnał, że nie ma mowy o odpuszczaniu. A takie zachowanie kibicom zawsze imponuje. Dlatego smutnym momentem dla polskiej siatkówki była chwila, w której Kubiak ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery. Ale przyjmujący wciąż występuje na parkietach.

QUIZ: Rozpoznasz polskich siatkarzy? Komplet punktów to obowiązek prawdziwego kibica!

Pytanie 1 z 20
Zaczynamy z wysokiego C. Siatkarz na zdjęciu to...
Bartosz Kurek

Kilka lat temu Kubiak przeniósł się do Azji i występował i w Japonii i w Chinach. W tym drugim kraju reprezentował barwy dwóch klubów. Najpierw w Beijing BAIC Motor, a obecnie w Shanghai Bright. W pierwszej ekipie wywalczył srebrne medale mistrzostw Chin, a w weekend dołożył kolejne krążki. Tym razem złote. Kubiak wraz z kolegami z zespołu Shanghai Bright wywalczył mistrzostwo Chin. Okazuje się, że to również historyczny moment dla polskiej siatkówki.

Żaden biało-czerwony siatkarz nie zdobył mistrzostwa Chin. Blisko tego sukcesu był Bartosz Bednorz, który przed rokiem w ekipie z Szanghaju zdobył srebro. Kubiak odegrał kluczową rolę w całym sezonie i w sumie zdobył 273 punkty, co dało mu 21. miejsce w klasyfikacji najlepiej punktujących siatkarzy w lidze chińskiej.

Michał Probierz dla Super Expressu: na EURO2024 będzie dobrze
Najnowsze