Siatkówka, Kamil Semeniuk, reprezentacja Polski, siatkarze

i

Autor: FIVB Kamil Semeniuk

Testowanie nowego przepisu

Szykuje się wielka zmiana w siatkówce? FIVB sprawdzi to podczas Ligi Narodów, drużyny mogą na tym zarobić niemałe pieniądze

2023-06-09 15:52

Fani siatkówki mogą być zachwyceni, ponieważ nie tak dawno trwał jeszcze sezon klubowy, a chwile po tym rozpoczęły się zmagania w Lidze Narodów. FIVB cały czas szuka jak najlepszych rozwiązań, aby siatkarskie mecze były na jak najlepszym poziomie. Dlatego podczas tegorocznych finałów Ligi Narodów ma być testowane nowe rozwiązanie, które może być na stałe zastosowane w przyszłych turniejach.

Rozpoczęły się rozgrywki siatkarskiej Ligi Narodów. W pierwszym tygodniu rywalizowały kobiety, a podopieczne Stefano Lavariniego poradziły sobie fantastycznie, ponieważ w czterech spotkaniach triumfowały i zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Aktualnie trwają zmagania mężczyzn i widać, że "Biało-Czerwoni" chcą powtórzyć wyczyn koleżanek, ponieważ w piątek pokonały Bułgarię, a wcześniej okazali się lepsi od Iranu oraz Francji. Drużyna Nikoli Grbicia jest w lepszej sytuacji, z racji tego, że mają pewne miejsce w ćwierćfinałach przez to, że turniej finałowy będzie odbywał się w Gdańsku.

FIVB chce wprowadzić nowy przepis?! Jego testy mają się odbyć podczas tegorocznej Ligi Narodów

W ostatnim czasie FIVB poinformowała o nowych eksperymentach, które mają zostać przetestowane podczas tegorocznej Ligi Narodów. Pierwszym z nich jest wprowadzenie zielonej kartki, która miałaby zostać przyznawana zawodnikowi zachowującego się fair-play, chodzi o przyznanie się do dotknięciu piłki w bloku, czy siatki. Miałoby to ograniczyć analizę wideo, a ponadto drużyna z największą ilością kartek zostanie nagrodzona kwotą 30 tysięcy dolarów. Drugą nowością mają być mikrofony dla sędziów, którzy podczas meczu mieliby możliwość wytłumaczenia kibicom na hali, jak i przed telewizorem, dlaczego została podjęta taka decyzja.

"Biało-Czerwoni" w pierwszym tygodniu rozgrywek zmierzą się z Serbią (11.06), a w kolejnym tygodniu do rywalizacji wraca reprezentacja kobiet, która zmierzy się w pierwszym spotkaniu po przerwie z Dominikaną (13.06). 

Sonda
Czy Bartosz Kurek to najlepszy polski siatkarz?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze