Katarzyna Skorupa

i

Autor: CyfraSport Katarzyna Skorupa

Wielokrotna reprezentantka Polski w siatkówce Katarzyna Skorupa kończy karierę. „Czas zostawić to, co kocham”

2022-04-27 13:27

Zagrała 150 meczów w reprezentacji Polski siatkarek. Jest jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek na parkietach polskich i zagranicznych. Kilka miesięcy przed 38. urodzinami postanowiła zakończyć sportową karierę. Katarzyna Skorupa, przez lata rozgrywająca najlepszych klubów świata i polskiej kadry, pożegnała się z siatkówką.

Zaczęła grać na profesjonalnym poziomie na początku XXI wieku w warszawskiej Skrze. W Polsce występowała jeszcze w dwóch innych klubach, potem swoją drogę siatkarską kontynuowała za granicą. Od 2011 do 2020 roku reprezentowała barwy klubów włoskich, tureckich i azerskich. Zdobyła sześć medali mistrzostw Polski, w tym jeden złoty. Jest mistrzynią Włoch i Azerbejdżanu, klubową wicemistrzynią świata. Z reprezentacją Polski awansowała na igrzyska olimpijskie w Pekinie w 2008 r. Kilka lat temu zrobiło się o niej głośno, gdy publicznie mówiła o swojej homoseksualnej orientacji i dyskryminacji osób takich jak ona.

Nie żyje polska siatkarka. Trudno pogodzić się z tą stratą, miała ledwie 31 lat

Sebastian Świderski opowiada jak wybierano trenerów siatkarskich reprezentacji

Katarzyna Skorupa ogłosiła zakończenie kariery na Instagramie: „36 lat… dokładnie tyle minęło odkąd mama zabrała nas na trening. Od tego momentu siatkówka stała się nieodłączną częścią mojego życia... aż do teraz. Czas zostawić to, co kocham i czemu poświęciłem swoje poprzednie życie.

MŚ siatkarzy za cztery miesiące, a polskie hale zajęte. Prezes PZPS wyjaśnia

To była piękna i trudna podróż, pełna sukcesów i dobrych doświadczeń, czasem także złych. Jestem wdzięczna za możliwość gry w świetnych klubach, przeciwko najlepszym zawodnikom i trenerom na świecie. (…) Postanowiłam zostawić sobie miejsce na różne opcje i aktywności, jeśli chodzi o siatkówkę, ale w zupełnie innym wymiarze. Czas rozpocząć nowy rozdział. Będzie mi tego brakowało” – przyznała.

Przyjaciółkę i mentorkę pożegnała Joanna Wołosz, obecnie uznawana za najlepszą rozgrywającą świata, która niedawno została powołana ponownie do kadry.

„To był zaszczyt stawiać moje pierwsze kroki w profesjonalnym graniu u Twojego boku! Uczyć się, podpatrywać Twoje magiczne rozegrania! Ale chyba najlepsze jest to, że dzięki siatkówce mogę Cię nazywać moją prawdziwą Przyjaciółką! Nowy chapter też będzie piękny!! Tego Ci życzę z całego serca" – napisała Wołosz.

Sonda
Czy polskie siatkarki odniosą sukces na mistrzostwach świata?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze